• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Zayıflamak İçin

  • 1 Star
    Loading...

Zayıflamak için yapılması gerekenler,zayıflamak için pratik bilgiler

Yazı ayı yaklaşırken fazla kilolar gençler tarafınca dert ediliyor. Uzman Diyetisyen Derya hanım, kilo vermek isteyenlere dikkat etmeleri ihtiyaç duyulan 10 yöntemi konu alıyor. Kilo vermek için karbonhidratsız diyet listelerinin uygulanmaması gerektiğini söyleyen Derya hanım, spor yapmanın, sıvı tüketmenin, tertipli yiyecek yemenin önemine dikkat çekiyor.

Diyetisyen editörü Derya hanım, gençlerin hızlı bir şekilde kilo kilo vermelerini sağlayacak faydalı yöntemlerden bahsetti.Fazla su içilmesini öneren Derya hanım, proteinli besinlerin tüketirken sindirim sistemini yavaşlattığını söylemiş oldu. Derya hanım, sindirim sisteminin yavaşlaması ve kabızlık olması durumunda kilonun gitmeyerek aksine kabızlık sebebi ile devamlı olarak şişkinlik hissedileceğini beyan etti.

Uzman Diyetisyen Stilbul editörü Derya hanım, 10 yöntemi şu şekilde açıkladı;

Öğün atlama; 
Uzun süre kendini aç bırakan kişiler için iki netice vardır. Bunlardan bir tanesi asla kilo veremediği şeklinde aksine belirli bir süre sonrasında yapmış olduğu rejimi bırakıp daha da oldukca kilo almış olduğu gerçeğidir. İkinci netice ise kilo yitirilmesine karşın diyet sürecinde kendini fazla yıpratma sonucu verdiği kiloyu uzun süre koruyamamaktır. Öğünlerin tertipli yapılması hem uzun süre aç kalmanızı engelleyecek hem de yaptığınız diyetin beslenme seçimi olmasını elde edecektir. Kısacası verdiğiniz kiloyu da oldukca daha rahat koruyabileceksiniz.

Sıvıları fazla tüket; Muntazam diyet meydana getiren kişilerde kafi oranda su içilmediğinde diyetin verimliliği düşecektir. Verdiğiniz kilonun tartı üstünde istenildiği seviyelere inmesi de olanaksız olacaktır. Bundan dolayı gün içinde kafi oranda su içmelisiniz. Ek olarak gün içinde bazı nebat çaylarını, siyah çayı ve kahveyi de doğru miktarlarda tüketirseniz zayıflamanıza destek olacaktır.

Naneli sakız çiğne; Meydana getirilen bazı bilimsel çalışmada naneli sakız çiğneyen bireylerin uzun süre tokluk hissiyatı yaşamış olduğu dolaysıyla gün içinde daha azca abur cubur tükettiğini göstermiştir. Eğer devamlı açlık hissiyatınız var ise naneli sakızı denemelisiniz.

Akşam 8’den sonrasında gıda tüketme; Ne yapmış olursanız yapın akşam 8’den sonrasında gıda tüketirseniz kilo veremezsiniz. Bundan dolayı yaptığınız beslenme programında akşam yiyecek saatlerine bilhassa itina gösterin.

Fena beslenme alışkanlıklarından ve rafine gıdalardan uzak dur; Rejiminizi sabote edebilecek fena beslenme alışkanlıklarından bir dönem uzak durmalısınız. Hatta diyet programınız bittikten sonrada belirli sıklıklarda kontrollü olarak bu gıdaları tüketmeli sürekliliğinden kaçınmalısınız. Ek olarak rafine besinler, hazır içecekler ve katkı maddesi ürünleri mümkün olduğunca beslenme programınızda bulundurmayınız.

Bir tek zayıflama hevesine kapılma; Amaç bir tek kilo vermek ise netice başarısız olacaktır. Bu süreçte etrafınıza sizden daha süratli kilo vermiş kişilerin rakamlarına takılırsanız gene netice hüsran olabilir. Kilo vermek heves işi değil, sıhhatli beslenmeyi yaşam biçimi haline getirmek ile olur.

Düşük karbonhidratlı diyetlerden uzak dur; “Ekmek yemeyeyim”, “meyve yemeyeyim” şeklinde cümleler ile rejime başlarsanız gene zayıflamanız zor bir süreç olur. Bu şekilde beslenmeye çalışırsanız tüm günü tatlı krizleri ile geçirirsiniz. İpin ucu bir kere firar etti mı gerisi aslına bakarsan gelecek ve kendi rejiminizi kendiniz sabote etmiş olacaksınız.

Hergün egzersiz yap; Her gün 30 dakikalık yürüyüşler bile zayıflamanızı hızlandıracaktır. Eğer bilhassa yürüyüşe süre ayırmakta zorlanıyorsanız gün içini hareketli geçirin. Kısa mesafeli yolları yürüyün, arkadaşlarınızla yapabileceğiniz egzersiz programlarına katılabilirsiniz.

Bir tek hedefe odaklan; Rejiminizi sabote edebilecek fena beslenme alışkanlıklarından bir dönem uzak durmalısınız. Hatta diyet programınız bittikten sonrada belirli sıklıklarda kontrollü olarak bu gıdaları tüketmeli sürekliliğinden kaçınmalısınız. Ek olarak rafine besinler, hazır içecekler ve katkı maddesi ürünleri mümkün olduğunca beslenme programınızda bulundurmayınız.

Yüksek posalı ürün tüket; Zayıflamanın temeli muntazam çalışan barsak sistemi ile gerçekleşir. Eğer barsak sisteminizde devamlı sorun var ise ve kabızlık yaşıyorsanız zayıflamanız oldukca zor olsa gerek. Barsak sisteminin yavaş emek vermesi kronik ise ilk iş doktora gitmelisiniz. Eğer beslenme programınızdaki yanlış gıda seçimine bağlı kabızlık yaşıyorsanız posalı besinler tüketmelisiniz.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.