• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Zayıflama Yöntemleri

  • 1 Star
    Loading...

Hızlı zayıflama yöntemleri ,bölgesel zayıflama yöntemleri,Uzun zamanlı diyet programları ve kabarık fiyatlı spor salonlarını bir kenara bırakın ve bu 20 zayıflama yöntemine kulak verin. Bu 20 teknik yardımıyla hem kilo verecek hem de sıhhatli yaşamın tadına varacaksınız. Uzunca reçeteler, detokslar ve son zamanlarda moda olan ameliyatlar yerine acısız, ağrısız, moral bozukluğu olmadan uygulayacağınız bu yöntemler sanıldığından oldukca daha kolay…

İşte, kolayca kilo vermenizi sağlayacak  bilimsel zayıflama yöntemleri;

1. Bol miktarda su için!

İçme suyu, metabolizma hızını 1-1,5 saatlik bir sürede yüzde 24-30 oranında artırır. Bu da daha oldukca kalori anlamına gelir.

2. Sabahları ne olursa olsun minimum bir yumurta yiyin!

Çok az bir yağ oranı ve yüksek protein değerli yumurta bilhassa büyük açlıkla uyandığımız sabah saatlerinde en mühim başlangıçtır. Haşlama ya da azca yağlı bir omlet uzun süre tokluk sağlar ve daha sonraki öğünlerde azca yemenizi sağlar. Vereceğiniz kiloya bakılırsa yumurtayı 2’ye hatta 3’e çıkarabilirsiniz.

3. Kahve için!

Kahve çevresinde oldukca sayıda münakaşa olmuştur, sadece bolca oranda antioksidan içeren kahve bununla birlikte da metabolizmayı çalıştırır. Araştırmalar, kahvedeki kafeinin metabolizmayı% 3-11 artırabileceğini, ek olarak yağ yakmayı % 10-29 artırabileceğini göstermiştir. Sadece bu kahve Türk kahvesi ve filtre kahve şeklinde sıhhatli kahveler olmak zorunda. Unutmayalım ki piyasada çokça tüketilen instant kahveler katkı maddesi deposudur.

4. Günde minimum bir bardak yeşil çay için!

Yeşil çay, yağ yakmayı çoğaltmak için kafeinle beraber çalmış olduğu kabul edilen kuvvetli antioksidanlarla yüklüdür. En kuvvetli metabolizma çalıştırıcılardan yeşil çayın yağ yakma şöhreti de oldukca uzun zamana dayanıyor…

5. Yiyecekleri hindistancevizi yağıyla pişirin.

Araştırmalar sonucu; orta zincir trigliseritler açısından varlıklı olan hindistancevizi yağının, günde 120 kalori ile metabolik hızı büyük seviyede artırdığı ve bu sırada günlük kalori alımını 256 kalori kadar azalttığı kanıtlanmıştır.

ilgili içerik Diyet Çeşitleri

6. Şekerle vedalaşın…

Bilhassa çaya, kahveye eklenen şekerden bir an evvel vazgeçmeniz gerekiyor. En tatlı zehir denilen şeker yüksek früktozlu mısır şurubu ile beraber, aşırı kiloluluk, tip 2 diyabet, kalp hastalığı ve daha fazlasına davetiye çıkarır.

7. Rafine karbonhidratlardan uzak durun!

Bu demek oluyor ki işlenmiş unlu mamullerle arayı açmanın vakti geldi. Ekmekler, kekler, kurabiyeler ve türevi tüm işlenmiş gıdalar içinde bulunan şekerle birlikte, kan şekerini fırlatıcı özelliği ile ani açlıklara niçin olur. Sözgelişi kahvaltı ve öteki öğünlerde doymak arzusuyla yenen ekmek size 1-2 saatte kalmak açlık sinyallerini verir.

8. Bir Yiyecek Günlüğü Tutun

Zayıflama üstüne meydana getirilen çalışmalar; porsiyon kontrolü ve kalori sayma ile beraber, tam olarak ne yediğinizi kaydettiğiniz bir besin günlüğü tutmanın zayıflama başarısını arttırdığı sonucuna varmıştır.

9. Ansızın açlık hissettiğiniz anlamış olur için elinizin altında sıhhatli atıştırmalıklar olsun.

Aç olduğunuzda sizi doygunluk edecek ilk şey için çaresiz kalabilirsiniz. Çoğu zaman bu, işlenmiş atıştırmalıklar şeklinde sağlıksız bir seçenek olabilir. Boş kalorileri tüketmeyi önlemek için yalnızca sıhhatli gıdaları el altında tutmayı deneyin. Tüm meyveler, bir avuç fındık, pişmeden sebzeler ve yoğurt düşünülmesi ihtiyaç duyulan en iyi seçeneklerdir.

10. Acı biber yiyin!

Acıya dayanıklı olanlar için olan bu tavsiye metabolizmayı çoğaltmak amacıyladır. Şöyleki ki kırmızı acı biber metabolizmayı en oldukca artıran yiyeceklerin önderlik yapar. Bunun için her yemeğinize kırmızı acı biber ekebilir ve arzu ettiğiniz kadar acı biberi yiyerek kilo kaybedebilirsiniz.

11. Kardiyo egzersizleri yapın.

Aerobik ve kardiyo egzersizleri yapmak hem fizyolojik hem de zihinsel iyilik halinizi pekiştirirken bununla birlikte kısa sürede kilo yakmanızı sağlar. En zor eriyen yağ olan göbek yağı için kardiyo ve bölgesel egzersizler elzemdir.

12. Bölgesel vücut egzersizleri yapın.

Diyet yapmakta büyük bir dezavantaj kas kaybı ve metabolizmanın azalmasıdır. Bunu önlemek için daha yüksek bir metabolizma ile bağlantılı olan ağırlıkları kaldırmayı ve kas hacmi kaybını önlemeyi deneyin.

13. Haftada minimum 3 gün et yiyin.

Kırmızı ve beyaz et fark etmez et tüketimi hem tokluk verecek hem de protein kas kaybını takviye edecektir. Yanında ne olursa olsun salata tükettiğiniz et vücudun kas yapısının korunmasına destek sunar.

14. İçeriği su yoğunluklu olan sebze ve meyveleri bol miktarda tüketin.

Bir çok sebze ve meyve su dolu ve daha düşük enerji yoğunluğu olan gıdalardır, bu da gıdaların gramı başına daha azca enerji sağlamış olduğu için oldukca fazla kaloriyi tüketmeden daha çok yemenizi sağlar. Bunlar salatalık, kabak, şeftali, karpuz şeklinde meyve ve sebzelerdir. Araştırmalar, onları tertipli olarak yiyen kişilerin de daha azca kilo almaya eğilimli bulunduğunu göstermektedir.

15. Her lokmayı uzun süre çiğneyin!

Beyne tokluk hissinin yiyecek yendikten 20 dakika sonrasında geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu demek oluyor ki lokmaları uzun süre çiğnemek tokluk hissiyle paralel olarak yemeğinizin biter ve açlık hormonu salınımının süresinin uzatılır.

16. Uykunuzu iyi alın!

Araştırmalar fena uykunun obeziteye kurban gitmenin en büyük faktörlerinden biri bulunduğunu gösteriyor. Bu, çocuklar içinde yüzde 89’luk bir artış ve yetişkinlerde yüzde 55’lik orandadır. Kaliteli bir uyku; (uyku esnasında yağ yakıldığına bakılırsa) yağ yakım süresinin de uzaması anlamına gelir.

17. Yiyeceklere bağımlı olmayın!

Bağımlılık, açık nedenlerle toplumumuzda ağır bir sözcük şeklinde görünüyor, sadece bu mevzuda sıhhat sorunlarınızı hafife almayın. Zihninizi geride bırakan bir beslenme isteğiniz var ise, kontrolünüz haricinde beslenme ve eğlencenin ötesinde oldukca fazla yiyecek yiyorsanız, o vakit bir besin bağımlısı olabilirsiniz. Bir 2014 emek harcaması, insanların yüzde 19,9’unun besin bağımlılığına sahip bulunduğunu ortaya koymuştur.

18. Daha çok protein tüketin.

Protein seviyesi yüksek bir diyetin tüketilmesi, tokluğu arttırırken metabolik hızı günde 80 ila 100 oranında arttırdığı ve günde 441 daha azca kalori alındığını ortaya koymuştur. Bilhassa peynir ve yoğurt uzun süre tok tutan ve yağ eritmeye destek birer protein deposudur.

19. Şekerli içecekleri ağzınıza sürmeyin!

Kola, gazoz, meyveli soda, meyve suyu ve nicesi yaz günlerinde serinlemek uğruna vücuda şeker depoladığımız zehir kaynaklarıdır. Bunlardan ve diyet olanları dâhil hepsinden uzak kalmadıkça kilo vermek hayal olur.

 20. Karmakarışık reçetelerden uzak durun.

Bu demek oluyor ki ara öğünler ve ara öğünleri çeşit çeşit besinden oluşan diyet listelerini uygulamayın. Hatta kimi zaman bir öğünde iki besinden fazlasını tüketmeyin. Bu hem kafa karışıklığı hem de sindirim karışıklığı anlamına gelir. Vücuda giren yiyecek ne kadar mütevazi ve karmaşadan uzaksa vücut da size onu verecektir.