• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yüzdeki Tüyler Nasıl Yok Edilir?

Yüzdeki tüyler nasıl yok edilir, yüzdeki tüylerden kurtulmanın yolları nedir benzer biçimde sorular çoğu zaman hanımefendiler tarafınca en oldukça dört gözle beklenen sorular içinde içeriyor.

  • 1 Star
    Loading...

Yüzdeki tüyler nasıl yok edilir, yüzdeki tüylerden kurtulmanın yolları nedir benzer biçimde sorular çoğu zaman hanımefendiler tarafınca en oldukça dört gözle beklenen sorular içinde içeriyor.

Yüzdeki tüylenmenin ciddi bir sağlık sorununa işaret etmediği bilinirken yapılan bir ekip araştırmalar hormon düzeyindeki değişimlerin yüzdeki tüylenmelere niçin bulunduğunu belirtiyor. Bilhassa kadınlardan can bunaltan bir durum haline gelen yüzdeki tüylenme nasıl yok edilir, yüzdeki tüylerden kurtulmanın yolları nedir benzer biçimde soruların cevaplarını açıkladık. Yüzdeki tüyler nasıl yok edilir?

Yüzdeki tüylerden kurtulmanın yolları nedir benzer biçimde sorular bilhassa hanımefendiler tarafınca en oldukça dört gözle beklenen sorulardan bir tanesidir. Yüzdeki tüylenmeler birçok sebepten meydana gelebilir sadece meydana getirilen araştırmalar yüzdeki tüylenmelerin en mühim sebebinin hormon değişikliği bulunduğunu ortaya çıkarmıştır.

Yüzdeki tüylenmeler neden olur?

Yüzdeki tüylenmelerin  çeşitli sebepleri vardır . En yaygın niçin, hormonal bir bozukluk olan hirsutizmdir. Bu bozukluğa sahip olmak, yüzdeki tüylenmelerin en yaygın sebepleri içinde yer verilmiştir. Hirsutizm hanımlarda testosteron hormonunun fazla emek harcaması sonucunda ortaya çıkan bir hastalıktır.

Yüzdeki tüylenmenin bir öteki yaygın sebebi polikistik over sendromudur.

Yüzünüzde aşırı tüyler oluşuyorsa bu duruma yol açan hastalıkları öğrenmek için kesinlikle bir doktora başvurmanız icap ettiğini ihmal etmeyin.

Yüzünüzde meydana gelen aşırı tüylenmeler bununla beraber şu hastalıkları da işaret ediyor olabilir.

Hipofiz tümörleri, yüksek prolaktin yada androjen seviyeleri, karaciğer hastalığından meydana gelen hormonal dengesizlikler yüzde meydana gelen tüylenmeleri sebepleri içinde yer verilmiştir.
Hormonal dengesizliklerin niçin olduğu bu durumların bir çok, anti-androjenler yada doğum denetim hapları benzer biçimde oral ilaçlar ile tedavi edilebilir.

Sadece, bazı ilaçlar, anti-nöbet ilaçları, anabolik steroidler, testosteron, Prednizon ve Tamoksifen benzer biçimde ilaçlarda yüzde tüylenmelere neden olabilir.

Tümör

Yumurtalıklarda yer edinen tümörler, fazla androjenlerin üretimine de yol açabilir. Bu tür tümörler ender olmakla beraber, vücutta aşırı tüylenmelere niçin olabilirler.

Ergenlik

Kızlarda buluğluk çağlarında sex hormonları üretilmeye adım atar. Bu durum tamamen düzgüsel olmakla beraber bir çok hanım için bunaltan bir durum olabilir. Buluğluk çağlarında koltuk altında, kasık kısmında ve yüzde tüylenmeler meydana gelebilir.

Yüzdeki tüylenmeler nasıl yok edilir?

Yüzdeki tüylenmeler nasıl yok edilir sorusunun yanıtını bulabilmek için ilk olarak bir uzmana danışmalı, bu durumun sebebi ortaya çıktıktan sonrasında tedavi seçenekleri araştırılmalıdır.
Yüzdeki tüyler polikistik over sendromundan kaynaklanıyorsa doğum denetim hapı tüketerek bu durumun gelişmesine engel olabilirsiniz. Doğum denetim hapları vücutta androjen dolaşımının inaktif hale gelmesini sağlayabilir.

Tüy Alma Yöntemleri

Yüzdeki tüylenmelerden kurtaracak en etkili yöntemler tüy alma yöntemleridir
Fazlaca fazla yada oldukça azca yüz saça sahip olsanız da, günümüzde oldukça sayıda epilasyon seçeneği mevcuttur ve bunların hepsi kendi artıları ve eksileriyle gelir. Aşağıda, yüzdeki tüyler nasıl yok edilir sorusunun cevaplarını bulabilirsiniz.

Elektroliz

Elektroliz kalıcı bir epilasyon yöntemidir. Eğitimli bir uygulaman yüzünüzdeki her tüy kökünün içine minik bir iğne yerleştirerek kökünü bir elektrik akımıyla tahrip edecektir.
Yüzdeki tüylenmeleri yok eden bu yöntem uzman yardımı gerektirdiği için değişik şekilleri de tercih edebilirsini.

Bu yöntem bununla beraber birçok yan tesir barındırmaktadır. Yan etkisinde bırakır, yara izi, şişme ve kızarıklıktır. Elektroliz pahalı bir tedavi yöntemidir ve çoklu seans gerektirdiğinden maliyet açısından zorlayabilir.

Yöntem 1: Ev yapımı şeker balmumu kullanın

Ev yapımı şeker mumu, istenmeyen tüylerinizin yanmasına niçin olmayacak, bununla beraber yüzünüzdeki tüyleri ağartıcı benzer biçimde çalışacak etkili bir ilaçtır.

Şeker muhteşem bir eksfoliant olarak hareket ederken, karışımın içindeki limon suyu yünüzündeki tüyleri ağartma maddesi olarak işlem görür. Bal, nemlendirici ve nemlendirici özellikleriyle cildinizi yumuşatmaya destek sağlar.

Malzemeler 

•    Şeker – 3 yemek kaşığı
•    Bal – 1 çorba kaşığı
•    Limon suyu – 1 tatlı kaşığı

Nasıl yapılır?

Mikrodalga güvenli bir kaseye 3 yiyecek kaşığı şeker koyun.
•  Şekerin üzerine bal 1 yiyecek kaşığı bal ilave edin.
•  Karışımı 2 ila 3 dakika mikrodalgada beklemeye alın. Şekerin tamamen çözündüğünden güvenilir olun.
•  Eritilmiş karışıma birkaç damla limon suyu damlatıp iyice karıştırın.

Karışım erimiş ve sıcak halde olduğundan soğumasını bekleyin. Karışımı alüminyum bir katman yada bir tabak üstüne eşit olarak dağıtın ve oda sıcaklığında 20 dakika soğumasını bekleyin.
Karışım hafifçe ılıkken yüzünüzde tüy olan bölgelere uygulayın.

Karışımı yüzünüzde yer edinen bölgeye bir ağda benzer biçimde yapıştırın peşinden çekin. bu yöntem acılı bir yöntemdir fakat yüzünüzdeki tüylerden kurtarmaya kafi olacaktır

Yöntem 2: Mısır Unu, Yumurta ve Şeker Kullanın

Yumurta beyazı, yüzünüzdeki istenmeyen tüylerden kurtaracak organik bir maske görevi görür. Kuruduktan sonrasında, çekilmesi kolay, sert ve yapışkan bir kütleye dönüşür. Ve çıkardığın süre, yüzünüzdeki tüyler maskeye kolayca yapışır.

Şeker cildiniz için muhteşem bir eksfolyatördür ve ölü cilt hücrelerini temizlemenize destek sağlar, böylece cildin temizlenmesini ve kirlerden arınmasını sağlar.

Malzemeler:
Mısır unu – ½ çorba kaşığı
Yumurta – 1
Şeker – 1 çorba kaşığı

Nasıl yapılır?

– 1 yumurta kırın ve yumurta akını bir kâseye ayırın.
– Yumurta beyazına 1 yemek kaşığı mısır unu ilave edin.
–  Topaklar gidene kadar karışımı çırpın ve pürüzsüz bir kıvam elde edin.
– Karışımı yüzünüzde tüy olan bölgeye sürerek kurumasını bekleyin.
– Bilhassa yumurta akı yüzünüzde kuruduğunda kalınca bir katman oluşturur.
– Yüzünüze uyguladığınız bu maskeyi nazikçe yüzünüzden çekin ve ılık su ile yüzünüzü durulayın.
– Etkili netice almak için bu maskeyi hafta 3 ile 4 kez uygulayabilirsiniz.