• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yüz Şeklinize Uygun Saç Modelleri

Bir kadının kullanabileceği oldukça fazla çeşit saç modeli bulunmaktadır.

Üçgen yüz tipleri için uygun saç modelleri
  • 1 Star
    Loading...

Bir kadının kullanabileceği oldukça fazla çeşit saç modeli bulunmaktadır. Fakat yapılan yanlış tercihler, modelin sizi kötü göstermesine neden olacaktır. Bu sebeple, yüz tipinin doğru analiz edilmesi ve kişinin kendisine yakışacak uygun modelleri bilmesi önemlidir. Çünkü kadının güzelliğini ön plana çıkaran en önemli ayrıntı saçlarıdır.

Bugün sizler için, yüz şeklinize uygun saç modelleri nelerdir konusuna değinerek, yapılan hatalardan uzaklaşmanıza yardımcı olmak istiyoruz.Yüz Şeklinize Uygun Saç Modelleri

Yüz şekilleri; yuvarlak, oval, kalp, uzun, kare ve üçgen olarak altı maddeye ayrılmaktadır.

Oval yüz tipleri için uygun saç modelleri

Bu yüz tipleri, en şanslı yüz şekline sahip olan kişilerdir. Zira bütün saç modelleri, oval yüz tiplerine yakışabilmektedir. Yüze en çok yakışacak olan saç modeli ise, orta uzunluğa sahip, ortadan ayrılmış modellerdir.

Oval yüzlere her model uygun

Oval yüzlere her model uygun

Kare yüz tipleri için uygun saç modelleri

Kare yüz tipleri için, muhakkak önereceğimiz model, uzun saçlardır. Uzun saçlarınıza vereceğiniz doğal görünümlü dalgalarla, güzelliğinizi arttırmanız mümkün olacaktır. Bob kesimli saçlar da bu yüz tipine giden diğer bir modeldir. Bunun yanı sıra, katlı kesim veya küt saçları ve omuzlarınızda biten asimetrik kesimleri denemenizde mümkündür.

Kare yüzlere yandan ayrılan saçlar

Kare yüzlere yandan ayrılan saçlar

ilgili içerik Kısa Saç Modeli

Yuvarlak yüz tipleri için uygun saç modelleri

Bu yüz tipine sahip olan kadınların, yüzlerini uzun ve ince göstermeleri gerekmektedir. Bunu başarabilmeleri içinde, saçlarını ortadan ayırdıkları modelleri tercih etmelidirler. Ayrıca saçlarının üst kısımlarına verecekleri hacimle birlikte, yüzlerini olduğundan daha uzun göstermeleri mümkün olacaktır. Çeneden başlayan katlı kesimler ve doğal dalgalar yuvarlak yüzlülerin kullanabilecekleri diğer saç modellerindendir.

Yuvarlak yüzler şanslı

Yuvarlak yüzler şanslı

Kalp yüz tipleri için uygun saç modelleri

Kalp yüz tipine sahip kişilerin, çene yapıları dar, alın kısımları ise geniştir. Çeneye kadar düz, aşağıya doğru inen doğal dalgalarla kullanıldığı zaman güzel bir görünüm elde etmek mümkün olacaktır.

Kalp şeklindeki yüzlere kâkül

Kalp şeklindeki yüzlere kâkül

Uzun yüz tipleri için uygun saç modelleri

Bu yüz tipinde, yüzün uzunluğu genişliğinden fazla olduğundan dolayı orantısız bir görünüm vardır. Bunun önüne geçebilmek için, saça hacim kazandırmak gerekir. Uygun saç modeli; iri dalgalı veya kıvırcık saçlardır.

Uzun yüzlere dalgalı saçlar

Uzun yüzlere dalgalı saçlar

Üçgen yüz tipleri için uygun saç modelleri

Dar çene yapısına sahip olan bu yüz tipine en çok yakışan model, saçların çene kısmından itibaren dalgalandırıldığı modellerdir. Böylelikle çene üzerinden dikkat azaltılabilecektir. Kısa saçlar, üçgen yüz tipine uygun olmayan modellerdir. Kullanılmak arzu edildiğinde, ense kısa olan, yüze doğru uzayan modeller tercih edilmelidir.
Sizde yüz şeklinize uygun saç modelleri konusuna hâkim olarak, kendinize yakışan modeli rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Üçgen yüz tipleri için uygun saç modelleri

Üçgen yüz tipleri için uygun saç modelleri

Kesinlikle yüz şekline göre uygun saç kesimlerini bulmak çok zordur umarım bu makalemizde yüz hattınıza göre bir saç bulabilmişsinizdir.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.