• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yüz Şeklinize Uygun Gözlük Seçimi

Bugüne kadar yapılmış araştırmalarda, sadece gözlük ayrıntısıyla karşı cinsinize %75 daha çekici göründüğünüzü biliyor muydunuz?

  • 1 Star
    Loading...

Bugüne kadar yapılmış araştırmalarda, sadece gözlük ayrıntısıyla karşı cinsinize %75 daha çekici göründüğünüzü biliyor muydunuz? Gerek numaralı gözlük, gerekse güneş gözlüğünüzü doğru tercih ettiğiniz takdirde, albeniniz artacak ve olduğunuzdan çok daha ilgi çekici bir estetiğe kavuşabileceksiniz. Ama bunun için, yüz şeklinize uygun gözlük seçimi yapmanız oldukça önemli.

Peki, gözlük tercihi yaparken, en önemli adım olan yüz şeklinizi tanıma kısmını nasıl bilebilirsiniz? Bizler bu konuda sizler için açıklayıcı bu makalemizi hazırlayarak, yardımcı olmak istiyoruz.

Yüz şeklinize uygun gözlük seçimi yapmak için çehrenizi tanımanız çok önemlidir. Yüz şekillerini 6 ana başlık altında inceliyoruz. Bu başlıklar; oval, kare, dikdörtgen, kalp, baklava ve yuvarlaktır.

Öncelikle bir mezura veya cetvel yardımıyla, sırasıyla alnınızı, yanaklarınızı ve çenenizin genişliğini ölçüyoruz. Bu ölçümü yaparken, cetvel veya mezura, her ne kullanıyorsanız, kıvırmamalı ve mutlaka düz tutmalısınız.

Uzun, diğer bir adıyla oblong yüzler; yüz kısmınız, genişliğine oranla daha uzunsa ve yanak, alın, çene kısımları aşağı yukarı eşit genişlikteyse, çehreniz uzun(oblong) yüz çeşidine girmektedir. Seçmeniz gereken gözlükler; büyük, şeffaf ve geniş çerçeveli gözlükler olmalıdır.

Kalp şeklinde yüzler; bu yüz çeşidinde ise sivri bir çene, geniş alın ve geniş yanaklar bulunmaktadır. Kalp şeklinde yüzlerin seçmesi gereken gözlük tipleri ise, çene hatlarını ortaya çıkaracak, aşağı doğru çıkmış çerçevelerdir. Bunun yanı sıra, çerçevesiz gözlüklerde, yüzün üst kısmını belirginleştirmeyecektir.

Oval yüzler; Yüzünüz genişliğinden daha uzun, alnınız ise çenenizden az bir farkla genişse, siz oval bir yüze sahipsiniz. O halde, tercihiniz, üstü altına nazaran daha kalın olan gözlükler olmalıdır.

Kare yüzler; bu yüz tipinde orantı hâkimdir. Yüzünüzün uzunluğu, yanağınızın genişliğiyle, çene çizginiz yanak ve alnınızla hemen hemen aynı genişliğe sahiptir. Yuvarlak bitişlere sahip, keskin köşelerdKare yüzleren uzak durarak, dikdörtgen veya dar oval çerçeveler kullanılmalıdır.

Yuvarlak yüzler; zayıf bir alın ve çeneye karşılık, yüzünüz geniş olmasının yanında uzundur. Keskin köşelere sahip, kare veya dikdörtgen çerçevelere sahip gözlükler kullanılmalıdır.

Elmas şeklinde yüzler; elmacık kemikleri geniş, sivri, çıkık çeneye karşılık, ince ve zayıf bir alına sahip olan yüzlerdir. Yuvarlak köşe kıvrımlı, yanaklarınızın genişliğini geçmeyecek gözlükler bu yüz tipine sahip kişilerin seçimleri olmalıdır.

Sizlerde maddeler halinde sıraladığımız bu bilgiler ışığında, hatlarınızı tanıyabilir ve rahatlıkla Yüz şeklinize uygun gözlük seçimi yapabilirsiniz. Çekici ve kendinden emin görüntünüzle şimdiden anın tadını çıkarmanızı diliyoruz.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.