• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yeşil Göz Makyajı

Yeşil göz makyajı nasıl olmalıdır,Eğer yeşil gözleriniz var ise göz makyajı mevzusunda diğerlerine gore Bir adım öndesiniz demektir.

  • 1 Star
    Loading...

Yeşil Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Yeşil göz makyajı nasıl olmalıdır,Eğer yeşil gözleriniz var ise göz makyajı mevzusunda diğerlerine gore Bir adım öndesiniz demektir. Bunun sebebi ise yeşil gözlere meydana getirilen makyajın diğerlerine gore daha belirgin ve ön planda durmasıdır. Doğal olarak doğru bir makyaj seçimi gözlerinizin de ön plana çıkmasına niçin olacaktır. Yeşil gözlülere uygun makyaj tekniklerini merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam edin.

İşte yeşil gözlü hanımefendiler için hazırlamış olduğumuz ideal makyaj ve renk uyumu için gerekli olan unsurlar.

Yeşil Gözlere Hangi Renk Far

Mor renk:  Eğer gözleriniz koyu yeşilse mor tonlarını tercih ederken açık rengini, eğer açık yeşil gözlere sahipseniz ne olursa olsun koyu mor tonlarını seçiniz. Ihmal etmeyin gözlerinizin ön plana çıkması için renk tonlaması oldukça mühim.

Yeşil Renk: Yeşil renk far tercih ederken oldukça dikkatli seçim yapmalı ve göz renginize en yakın tonu seçmelisiniz. Aksi takdirde gözlerinizin ön plana çıkmasını engellemiş olmuş olursunuz.

Bakır Ve Altın Rengi: Eğer hareketli ve parlak renkleri seviyorsanız, bakır ve altın tonları yeşil gözlüler için ideal olabilir. Faka bu renkteki farları göz uçlarınıza yakın sürmemeye itina gösterin bilhassa altın rengini. Göz uçlarına doğru daha koyu renkleri tercih etmelisiniz.

Yeşil Gözler İçin Eyeliner ve Göz Kalemi

Kullanacağınız göz kaleminin renginin siyah olmamasına itina gösterin. Siyah renk yeşil göz makyajı için birazcık boğuk bir renk olabilir. Bunun yerine koyu gri ve kahve tonlarında göz kalemi tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Maskara tercihinizi de bu renklere uygun olarak seçmeniz gerekir.

Gümüş Rengi Yanlış Seçim: Bilhassa ışıltılı gümüş ve tonlarından ne olursa olsun kaçının. Bu sizin için yanlış bir tercih olur. Yeşil gözlerin nefes ve mat görünmesine niçin olacaktır.

Bordo Ve Tonları: Bordo rengin bilhassa koyu tonları yeşil gözlerinizi en iyi şekilde ortaya çıkarabilir. Bilhassa bir geceye katılmayı düşünüyorsanız, bakışlarınızdan bir çok kişiyi etkileyeceğinizden güvenilir olabilirsiniz.

Yeşil Gözlere Hangi Renk Far Sürülür?

Gümüş rengi, siyah, pembe, sarı benzer biçimde renklerden uzak durulmalıdır.  Bu renkler yeşil gözlerinizin sönük kalmasına niçin olacaktır. Bunun yerine eflatun, mor ve gene göz renginiz olan yeşil rengin koyu tonları da güzel bir sonuca ulaşmanıza destek olabilir.

Göz Şekline Nazaran Yeşil Göz Makyajı

İri ve yeşil gözleriniz var ise; Daha ilkin bahsettiğimiz iri yeşil göz makyajı için koyu renkleri göz kapaklarının bitimine açık renkleri de göz pınarlarına uygulayabilirsiniz.

Düşük göz kapaklarınız var ise: Uç kısımlardan içe doğru ilerledikçe rengi koyulaştırmanız göz kapaklarınızın daha yüksek görünmesini elde edecektir.

Ufak gözleriniz var ise: Ufak yeşil gözlere makyaj için açık renkleri göz altınıza ve göz kapaklarınıza uygulayın böylece gözleriniz daha büyük görünecektir.

Yeşil Göze Hangi Renk Rimel Sürülür?

Siyah göz kalemi benzer biçimde siyah maskara da gözlerinize sürmemeniz ihtiyaç duyulan renklerden. Kahverengi tonlarını birkaç kat sürmeniz, gözlerinize daha güzel bir görünüm katacaktır.

Yeşil Göze Hangi Renk Ruj Yakışır?

Yeşil gözlerinizi ortaya çıkarmak için kullanabileceğiniz en güzel ruj rengi bordo olacaktır. Bunun yanı sıra yürekli bir renk olan turuncu da aynı işlevi görecektir. Fakat yeşil renk göze sahip kişiler kahverengi ve tonlarındaki rujlardan uzak durmalılar.