• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yaza Kadar Bacaklarımızı Forma Sokalım

Yaş kaç olursa olsun, her kadın vücuduyla barışık yaşamak arzusu içindedir.

  • 1 Star
    Loading...

Yaş kaç olursa olsun, her kadın vücuduyla barışık yaşamak arzusu içindedir. İnce, fit bir görünüme sahip yaşamak bu sebeple çok önemlidir. Elbette bunun için, çaba sarf etmek gereklidir. Zayıflamak denildiği zaman, akla hemen kilo vermek gelmemelidir. Zayıflamak, bölgesel kiloların yok edilmesidir. Özellikle yaz mevsimi yaklaştığı günlerde, bütün fazlalıklarımız gözümüze batmaya başlar. Onlardan kurtulmak için çaba içine gireriz. Oysa en sağlıklısı, sağlıklı beslenme ve sporu yaşam şekli haline çevirmemizdir.

Bugün sizler için, deniz mevsimine yaklaştığımız şu günlerde, yaza kadar bacaklarımızı nasıl forma sokalım, bunu irdelemek istedik. Spor salonuna gidemeyenlerdenseniz, ufak bazı ipuçlarıyla güzel bacaklara sahip olabilmek için neler yapabiliriz bir bakalım. Öncelikle şunu anlamalısınız ki, başarmanın yolu azim ve hırs sahibi olmaktan geçiyor. Bunu gerçekten istemeli ve uğruna çaba harcamalısınız.

Şimdi size, evde kolaylıkla yapabileceğiniz sandalye hareketinden bahsetmek istiyorum. Ortalama 1 ay boyunca, bırakmadan, her gün 15-20 dakika boyunca yapacağınız sandalye hareketi sonunda, göreceksiniz ki, ay sonunda bacaklarınızın, özellikle basen bölgesine yakın kısmında, gözle görülür bir farklılık oluşmuş.

Gelin birlikte, sandalye hareketi nasıl yapılır öğrenelim. İşe rahat bir şeyler giyerek başlamalı ve daha sonra hareketi özgürce yapabileceğiniz, boş bir yere geçmelisiniz. Boş alanda, bir sandalye olduğunu farz ederek, olduğumuz yerde çömelmeli ve doğrulmalıyız. Hareket esnasında bacaklarınızı ve poponuzu sıkarak, yavaş hareketlerle, bahsi geçen bölgelerdeki yağlarınızı yakmaya koyulmalısınız. Düzenli nefes alıp vermeyi ihmal etmeyin.

Anlattığım hareketi her yeni gün 15 dakika tekrarlayın. Tabi yaza kadar bacaklarımızı nasıl forma sokalım dediğimizde bahsettiklerimiz, bununla sınırlı değil. Düzenli olarak koşuya çıkın. Koşu sizi yoruyorsa, tempolu yürüyüşler yapın. Bunlar, kulağınızda kulaklıkla, sizi sıkmayacak park, deniz kenarı, bahçe gibi yerlerde müzik eşliğinde yürüyüşler olsun. Yürüyüşünüzde, sandalye hareketinde olduğu gibi, bacaklarınızı sıkmayı unutmayın.

Makalemizin başında da belirttiğimiz gibi, sağlıklı ve sporla yaşamı, bir yaşam biçimi haline getirmezsek, ayrıca hırslı olmazsak başarı elde edemeyiz. Beslenme alışkanlığınız bol sebze ve meyve tüketmek, yeterli düzeyde su içmek şeklinde seyretmelidir.

Bugün sizlerle birlikte yaza kadar bacaklarımızı nasıl forma sokalım buna değindik. Umarız, faydalı olabilmişizdir.

ETİKETLER