• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Taç Örgü Saç Modelleri

Ancak, tüm kadınlar elmaslarla süslenmiş bir taç alamazlar. En kolay çözüm? Bir taç örgüsü! Taç örgüler, doğru miktarda kenarı ile şık ve zariftir.

20 güzel taç örgü saç modelleri
 • 1 Star
  Loading...

Kraliçe gibi hissetmeni sağlayacak tek aksesuar nedir?

Elbette bir taç!

Ancak, tüm kadınlar elmaslarla süslenmiş bir taç alamazlar. En kolay çözüm? Bir taç örgüsü! Taç örgüler, doğru miktarda kenarı ile şık ve zariftir. Tüm saç tipleri ve dokuları üzerinde harika görünüyorlar. Ayrıca, sürekli hareket halinde olmanızı gerektiren bir alanda çalışıyorsanız (bir aşçı ya da fitness eğitmeni gibi), saçınızı şık bir şekilde yüzünüzden uzak tutmak isteyeceksiniz. Bir taç örgüsü bu amaca mükemmel hizmet eder.

Kendine nasıl bir örgülü örüleceğini öğrenmek için bir sonraki bölüme bak ve olduğun kraliçeye benziyor!

Taç Örgü Nasıl Yapılır

Bir taç örgüsü, kafanızın çevresini takip eden örgüden (veya iki örgekten) oluşur. Ne tür örgü istediğinizi öğrenerek başlayın. Bir balık kuyruğu taç örgü ister misiniz? Veya Hollandalı bir örgü ile bitti? Seçebileceğiniz örgü çeşitleri hakkında daha fazla bilgi için bu makaleye göz atın.

Neye ihtiyacın var
 • Saç fırçası
 • Tekstüre sprey
 • Bobby pimleri
 • Elastik bantlar
 • Saç spreyi
Nasıl yapılır
 1. Tüm budak ve düğümleri çıkarmak için saçınızı fırçalayın.
 2. Saçınızı tercihinize göre ayırın – ortada veya bir tarafta. Taç örgünüz ayrılmanın her iki tarafında başlayacak ve bitecektir. Ayrıca bir taç örgüsünü, ayrılmadan da örebilirsiniz.
 3. Taç örgüsü en sık başın önünden başlarken, sütçü örgüsü gibi bazı istisnalar vardır. Kron örgüsünü arkadan başlatmak isterseniz, saçınızı arkadan ayırıp örgüsünü ileriye örebilirsiniz.
 4. Önden bir miktar tüy alın ve istediğiniz örgü türüne göre gereken bölümlere ayırın. Örgüyü, bölmenin herhangi bir tarafından dokuma etmeye başlayın. İlerledikçe saçınıza saç eklemeye devam edin.
 5. Arkaya ulaştığınızda, kafanın eğrisi ile aynı hizada olacak şekilde bükün. Ayrılmanın diğer tarafına ulaşana kadar örmeye devam et.
 6. Uzun saçlarınız varsa, kalan saçlarla düzenli bir örgü örmeye devam edin. Uçları elastik bir bantla bağlayın, ana taç örgüsünün içine sokun ve yerine sabitleyin.
 7. Daha büyük görünmesi için örgülü gözleme. Yerine sabitlemek için bobin pimlerini taç örgü boyunca yerleştirin. Saç renginize uyan bobby pinleri kullanmak her zaman iyidir.
 8. Saç tokasını cömert bir saç spreyi ile bitirin.

Şimdi nasıl taç örgüsü yapılacağını bildiğine göre, kesinlikle aşık olacağın 20 çarpıcı stile bak.

20 Çarpıcı Taç Örgü Saç Modelleri

1. Klasik Taç Örgü

Klasik Taç Örgü

Klasik Taç Örgü

Klasik taç örgüsünün elde edilmesi son derece kolaydır. Başınızın önünden bir Hollandalı örgüyü başlatın ve başlangıç ​​noktasına geri dönene kadar başınızın eğrisini izleyin. Bu zamansız saç modeli düğün ve balo için idealdir.

2. Fishtail Milkmaid Örgü

 Fishtail Milkmaid Örgü

Fishtail Milkmaid Örgü

Balık kuyruğu sütçü örgüsü arkadan başlar. Ama bu saç stilinde olduğu gibi her zaman bir çentik alabilir. Önünüzde basamaklı bir örgüyü örün ve arkaya ulaşıncaya kadar normal bir balık kuyruğu örgüsünü örmeye devam edin. Bu muhteşem saç modeli, sundresses ve boho kıyafetler üzerinde harika görünüyor.

3. Eşarplı Taç Örgü

Eşarplı Taç Örgü

Eşarplı Taç Örgü

Bir fular örgüsün parçası olarak kullanmak şu anda çok büyük bir trend. Başınızın bir tarafından biraz saç alın ve saçınızın geri kalanını klipsleyin. Eşarpı katlayın ve ortasından tutun. Merkezi orta bölümün arkasına yerleştirmek suretiyle, fuların her iki yarısını yan bölümlere birleştirin. Örgüyü bir taç halinde örün. Plajda eğlenceli bir görünüm oluşturmak için bu tacı yarı kabarık bir tarzda yapabilirsiniz.

4. U Hollandalı Taç Örgüsü

U Hollandalı Taç Örgüsü

U Hollandalı Taç Örgüsü

U Hollandalı taç örgüsü en yaygın spor salonu saç stillerinden biridir ve haklı olarak öyle. Şık bakarken saçınızı yüzünüzden uzak tutar. Bu görünüme kavuşmanın iki yolu var. İlk önce, bir Hollanda örgüsünü örebilir ve sonuna kadar örmeye devam etmeden önce ‘U’ oluşturacak şekilde kıvrılabilirsiniz. Veya iki Hollanda örgüsünü (her iki taraftan biri) örebilir ve ‘U’ oluşturmak için bunları arkaya katlayabilirsiniz.

5. Taç Örgülü Kabarık

Taç Örgülü Kabarık

Taç Örgülü Kabarık

Bu saç cenneti gibi görünmüyor mu? Bu taç örgüsünü kendi başınıza yapmak oldukça kolaydır. Saçınızı önden örün. Sırtınıza ulaştıktan sonra, başınızın çevresini takip etmek yerine, saçınızın sonuna kadar örgü örmeye devam edin. Bunu her iki tarafta da yapın. Örgülü bir topuz oluşturmak için örgüler arkaya sarın. Kabarıklığı sabitlemek için saç tokası kullanın. Bir miktar saç spreyi ile bitirin.

6. Pancaklı Taç Örgü

Pancaklı Taç Örgü

Pancaklı Taç Örgü

Bir taç balık kuyruğu örgü örün. Saçlarınız tamamen sabitlendikten ve sıkıldıktan sonra, ona hacim vermek için örgüsün iç tarafını gözleyin. Yüzünüzü çerçevelemek ve görünüme romantik bir vibe eklemek için bazı gevşek telleri önden çekin.

7. İç-Dış Taç Örgüsü

 İç-Dış Taç Örgüsü

İç-Dış Taç Örgüsü

İçten dışa taç örgüsüne Hollanda örgüsü adı da verilir. Orta bölüm, Hollanda örgüsündeki iki yan bölümden geçer. Saçınızı bir tarafa ayırın ve Hollandalı bir örgüyü dokumaya başlayın. Örgüleri örerken orta bölüme saç eklemeye devam edin. Cepheye tekrar ulaştığınızda, kalan saçı normal bir örgüye örün ve elastik bir bantla bağlayın. Örgü ucunu ana taç örgüsüne geçirin ve yerine sabitleyin. Daha büyük görünmesi için taç örgüsünü kapatabilirsiniz.

8. yarım balık kuyruğu taç örgü

yarım balık kuyruğu taç örgü

yarım balık kuyruğu taç örgü

Kim iyi bir boho saç stilini sevmez? İki balık kuyruğu örgüsünü saçları öne gelecek şekilde örün ve elastik bir bantla kronunuzun arkasına arkaya bağlayın. Görünümden gizlemek için elastik bant etrafına biraz saç sarın. Bu saç modeli floaty maxi elbise üzerinde mükemmel görünüyor.

9. Hippie Taç Örgü

 Hippie Taç Örgü

Hippie Taç Örgü

Hepimiz, sadece müzik dinleyen ve özgürce dolanan hippiler olmak istediğimiz bu aşamadan geçtik. Bu güzel saç modeli ile mutlu bir hippi gibi görünebilir. Başınızın bir tarafından ön kısımdan bir miktar saç alın ve bir balık kuyruğu örgüsüne örün. Sonunda elastik bir bantla sabitleyin. Diğer tarafta da aynısını yapın. Her iki örgüyü tepenin arkasındaki arkaya, bir örtü diğerinin üzerine gelecek şekilde sabitleyin. Uçları çevirin ve sabitleyin ve yerine sabitlemek için bobby pinleri kullanın.

10. Üç Örgülü Taç

Üç Örgülü Taç

Üç Örgülü Taç

Bu güzel üç örgülü taç elde etmek gerçekten kolaydır. Tek yapmanız gereken iki balık kuyruğu örgüsünü saçınızın yarısı ile örmek ve başınızın arkasına sabitlemektir. Bu karmaşık stil nedime ve ilk buluşmalar için idealdir.

11. Dörtlü Taç Örgü

Dörtlü Taç Örgü

Dörtlü Taç Örgü

Bu zarif saç modeli kusursuz bir nedime görünümü sağlar. Önünde biraz saç toplayın ve bir balık kuyruğu örgüsüne örün. Aynı tarafta, biraz daha saç alın ve normal bir üç telli örgü örün. Her iki örgüyü elastik bantlarla sabitleyin. Diğer tarafta da aynısını tekrarlayın. Bir balık kuyruğu örgüsünü alın, başınızın arkasına yerleştirin ve sabitleyin. Diğer üç örgü ile de aynısını yapın.

12. Çoklu Örgülü Taç Örgü

 Çoklu Örgülü Taç Örgü

Çoklu Örgülü Taç Örgü

Bu sizi (ve diğerlerini) hayrete düşürecek gerçeküstü gelin kuaförlerinden biridir. Saçınızı bir tarafa derinlemesine bölün ve çok sayıda küçük bölüme bölün. Her bölümü bir örgü halinde örün ve sonunda elastik bantlarla bağlayın. Her bir örgüyü başınızın etrafına sarın ve yerine sabitleyin. Çok yönlü bir görünüm elde etmek için örgülerinizi sardığınız yönü değiştirin. Cömert bir saç spreyi spreyi ile bitirin.

13. prenses taç örgü

prenses taç örgü

prenses taç örgü

Bütün genç kızlar bir prenses gibi görünmek ister ve bu taç örgüsünü kullanabilirsiniz! Saçınızı üç bölüme ayırın: iki küçük ön bölüm ve saçınızın geri kalan kısmını içeren büyük bir bölüm. Bir tarafı Hollandalı bir örgüye örün. Diğer taraftaki öne ulaşana kadar saçı başın kıvrımı boyunca örün. Kalan tüyleri taç örgüsünden normal bir örgüye örün ve tepeyi bitirmek için öne doğru yerleştirin. Saçınızın geri kalanını yüksek bir at kuyruğuna bağlayın ve bir halka topuz yerleştirin. At kuyruğunu dört bölüme ayırın ve her birini sonuna kadar çevirin. Bükümlü bir topuz oluşturmak için bükümleri çörek topuzunun etrafına sarın ve sabitleyin. Birkaç spreyi saç spreyi ile bitirin.

14. Yunan Taç Örgüsü

Yunan Taç Örgüsü

Yunan Taç Örgüsü

Saçınızı dört bölüme ayırın: iki yan bölüm, önden taç bölüme ve alt bölüm. Tüm bölümlerdeki tüm saçları, her birinde iki örgüye örgüleyin. Her bir örgüyü ön taç bölümünden ilgili tarafına sabitleyin. Her bir örgüyü alt bölümden kaldırın ve başınızın eğrisi boyunca yerleştirildiklerinden emin olarak tepeye sabitleyin. Şimdi, diğer örgüyü ön ve alt bölümlerin oluşturduğu daire boyunca sarın. Tüm örgüleri yerine sabitlemek için saç tokası kullanın.

15. ip taç örgü

ip taç örgü

ip taç örgü

İp taç örgüsü, bükülmüş bir örgüden yapılmıştır. Tüm budak ve düğümleri çıkarmak için saçınızı fırçalayın. Saçınızı bir tarafa derinlemesine sarın. Parçanın yanından, daha fazla kıl olan taraftan biraz saç alın. Saçın bu kısmını ikiye bölün ve bir bükülmeyi oluşturmak için bir tarafını diğer tarafa çevirin. Ön saç çizgisine en yakın olan tarafa daha fazla saç ekleyin ve diğer bölüme tekrar çevirin. Örgüleri örerken bu adımı tekrarlamaya devam edin. Bükümünüzü, başınızın diğer tarafındaki kulağın arkasına ulaşana kadar örün. Kalan saçları daha fazla saç eklemeden bükün. Bükümün bu kısmını kaldırın ve öne sabitleyerek orada sabitleyin. Bükülmüş örgüyü krepleyin ve üzerine biraz saç spreyi sıkın.

16. Viking Taç Örgüsü

Viking Taç Örgüsü

Viking Taç Örgüsü

Şimdi, bu gerçekten bir kraliçeye uygun bir saç modeli. Saçını ortasından kes. Bir kabarıklık yaratmak için kronu saçtan toplayın. Kabarıklığı oluşturmak için saçınızı geri tepebilir veya küçük bir chignon makinesi kullanabilirsiniz. Kulağınızın üst kısmına ulaşana kadar başınızın bir tarafından bir Fransız örgü örmeye başlayın. Ardından, saçın geri kalanını örgüden normal üç iplikli bir örgü haline getirin. Diğer tarafta da aynısını tekrarlayın. Üst kısım ve alt kısım oluşturmak için saçınızın kalan kısmını ikiye bölün. Üst kısmı bir taraftan başlayarak bir Fransız örgüsüne örün. Diğer tarafa ulaştığınızda, kalan saçı dört iplikçikli bir örgüye örün. Bu dört telli örgüyü, sabitlemek için pimler kullanarak kabartıcının önüne yerleştirin. Saçın son bölümünü çıkarın, ikiye bölün ve her iki bölümü de düğüm örgülerine örün.

17. şelale taç örgü

şelale taç örgü

şelale taç örgü

Bu saç stilinin gerçekten bir şelale gibi görünmesi için saçınızı kıvırarak başlamanız gerekir. Kafanızın bir tarafına örgü örmeye başlayın. İlk dikişden sonra, örgütün üst kısmını bırakın ve yeni bir üst bölüm seçin. Devam ederken bunu yapmaya devam et. Üst kısmın düşmesi bir şelale gibi görünmesini sağlayacaktır. Karşı tarafa ulaştıktan sonra kapağı yerine sabitleyin. Çarpıcı, değil mi?

18. çift Hollandalı taç örgü

çift Hollandalı taç örgü

çift Hollandalı taç örgü

Saçınızı öne doğru eğimli bir tarafa koyun. Ayrılmanızın tepenin ortasında sona erdiğinden emin olun. Tepeden aşağı, saçınızı üç bölüme ayırın: iki yan bölüm ve bir üçgen merkez bölüm. Orta kısmı bir örgüye örün ve krepleyin. Örgüleri bir topuzun içine sarın ve bobin pimleriyle kafanıza sabitleyin. Bir tarafı Hollandalı bir örgüye örün ve sonunda elastik bir bantla sabitleyin. Diğer taraftaki ile aynı yapın. Her iki yan örgüyü krepleyin ve topuzun yanına yerleştirin.

19. Sahte Taç Örgüsü

Sahte Taç Örgüsü

Sahte Taç Örgüsü

Buna çekme tacı örgüsü de denir. Tüm sıkışıklıkları gidermek için saçınızı fırçalayın. Tüm saçlarınızı başınızın saç çizgisine yerleştirilmiş küçük at kuyruğuna bölün. At kuyruğunu sol kulağınıza yakın (ilk at kuyruğu) ikiye bölün ve at kuyruğunu üstünden (ikinci at kuyruğu) geçirin. İlk at kuyruğunun bölünmüş saçına ikinci at kuyruğunun üst kısmına bölün ve elastik bir bantla sabitleyin. Şimdi, ikinci at kuyruğunu ikiye bölün ve üçüncü at kuyruğunu içinden geçirin. İlk at kuyruğuna tekrar ulaşana kadar bunu yapmaya devam edin. Uzun kıllarınız varsa, saçınızın geri kalanını çekerek açılan bir örgü ile örün ve ön tarafa yerleştirin. Örgü krep ve üzerine biraz saç spreyi spritz.

20. Kraliçe taç örgü

kralice taç örgü

kralice taç örgü

Sapıkça saçlarınız varsa, bu sizin için mükemmel bir taç örgü saç modelidir. Saç ekimini gerçekten kolaylaştıran saç uzantılarını içerir. Saçları yumuşatmak için biraz krem ​​veya jel uygulayın ve bir örgü halinde örün. Örgü parçayı alçak bir topuz içine sarın ve yerine sabitleyin. Kendine biraz Kanekalon saç uzatma al. Saç uzantılarına bağlı elastik bandı çıkarmayın. Tüm uzantıları bir örgü halinde örün. Uzatmaların elastik bantlarını topuzun etrafına sarın ve Kanekalon saçını başınıza hizalayın. Saç tokası ile yerine sabitleyin.

Bunlar en çarpıcı 20 taç örgü saç stilinden seçtiklerimizdi. Umarım bu saç stilleri taç örgüsünün kendi versiyonunu yaratman için sana ilham verir. Bu güzel saç modelleri hakkında başka sorunuz var mı? Bize bildirmek için aşağıya yorum yapın!

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.