• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sivilce İlaclari

Sivilce ilaçları  doktor tavsiyeli olup, kafadan uydurma değildir lütfen bunun altını çizmek istiyorum.

Imex Sivilce Sabunu
  • 1 Star
    Loading...

Doktor Tavsiyeli Sivilce İlaçları

Sivilce ilaçları  doktor tavsiyeli olup, kafadan uydurma değildir lütfen bunun altını çizmek istiyorum. Cildinde sivilce olduğundan doktora giden ve doktorların genel olarak hastalarına söyledikleri, tavsiye ettikleri ilaçlardır. Bundan dolayı aşağıdaki ilaçları yinede doktorunuza sorup kullanmanızda yarar var.

Doktorların Tavsiye ettiği Sivilce İlaçları:Eğer cildinizde azca yada orta şiddette sivilce var ise aşağıdaki ilaçları ve sivilce problemi gideren sabunları kullanarak sivilce tedavisi yapabilirsiniz.

Imex Sivilce Sabunu

Piyasada ortalama olarak 25 TL’ye satılan Imex sivilce sabunu, cildinde azca yada orta seviyede sivilce problemi yaşayanlara doktorun tavsiye etmiş olduğu sivilce sabunlarından birisidir. Kullanmanız durumun sivilceleri kurutarak ortadan kaldırır.

İmex sivilce sabunun yapısında bulunan sebumlar ile gözenekleri açar ve sivilce oluşumunu azaltır. Sivilce problemi olan kişiye kalmış bir halde dilendiği kadar kullanılabilir.

Monodoks Kapsül

Sivilce antibiyotiği olarak adlandırılan ve ciltteki bakterileri öldürerek sivilcelerin kurumasını elde eden doktor tavsiyeli sivilce ilacıdır. Bunların haricinde sivilce oluşumunu da azaltan Monodoks kapsül, 24 saat arayla 1 tane kullanılır. Genel olarak sabah tok karnına kullanılması önerilir.

Monodoks Kapsül

Monodoks KapsülFiyatı ortalama olarak 5.50 Tl’dir. Bu sivilce antibiyotiğini eczanelerden reçetesiz olarak temin edebilirsiniz. Ek olarak hekim tavsiyeli sivilce ilacıdır.

Benzamycin Sivilce İlacı

Bilhassa yağlı cilde sahip olan kişilerde yağların birikimi ile sivilcelerin oluşmasını engellemiş olan ender sivilce ilaçlarından birisidir. Gözeneklerin altındaki yağları eriterek sıvı haline getirir. Sıvı hale gelen yağların kaybolması durumunda sivilceler yok olur. 2016 yılı içinde fiyatı 40.69 TL olarak satılmaktadır.

En etkili sivilce kremlerinden önde gelen benzamycin jel gerçektende işe yarıyor diyebiliriz.

Benzamycin Sivilce İlacı

Cleocin-T Sivilce İlacı

Doktor tavsiyeli sivilce ilaçları içinde oldukça popüler olan bu sivilce ilacı sıkılmış olan sivilcelerin kırmızılığını gideren bir ilaçtır. Düzenli olarak kullanıldığında sivilceleri azaltmakla birlikte sivilcelerin kızarıklığını da geçirmektedir.

Cleocin-T Sivilce İlacı

Cleocin-T Sivilce İlacının piyasa fiyatı şuan 9.53 TL’dir. Eczanelerden kolayca temin edilen bu sivilce ilacı, bir pfizer ürünüdür.
Sivex Sivilce Losyonu

Doktor tavsiyeli sivilce ilaçları içinde mükemmel bir losyon olan sivex sivilce losyonu, gözenekleri derinlemesine temizleyerek, sivilce oluşumunu en aza indirir. Gün içinde bir yada iki kez kullanıldıktan sonrasında 20 yada 30 dakika kadar ciltte bekletilir. Arkasından yüz yıkanır. Sadece günde 2 defadan fazla kullanılmaması önerilir.

Sivex Sivilce Losyonu

Sivex Sivilce Losyonu

2017 senesinde Sivex sivilce losyonunun fiyatı 19.58 TL benzer biçimde bir fiyatla satılmaktadır. Şimdi ise bu fiyat 2018 yılın 24 tldir.

Isotrexin Sivilce Jeli

Deri altındaki yıpranmış olan dokuları sıkıştırarak cildin hızlı bir halde yenilenmesini sağlar. Bu şekilde sivilcelerin yok olmasında mühim rol oynayan Isotrexin sivilce jeli, kırmızı ve mor sivilceler üstünde son aşama etkili bir sivilce jelidir. Piyasalardan yaklaşık olarak 12.67 TL ye yakın bir fiyattta bulabilirsiniz.

Evvelde temizlediğiniz cildinize uygulanır. Deri altına nüfuz ederek dokuları sıkıştıran jel, 10 yada 20 dakika kadar ciltte bekletildikten sonrasında cilt temizlenir.

Sivilceler için Maydanoz Kürü

Sivilcelerin geçmesi için tabiatın bizlere sunmuş olduğu nimetlerden de yararlanabiliriz. Bunların içinde maydanoz kürü ile cildimizdeki sivilceleri kurutabilir ve cildimizi sıkılaştırabiliriz.

Malzemeler:

  • Maydanoz
  • 6 damla limon suyu

Hazırlanışı: Yukarıdaki malzemeleri bir kasede karıştırın. Karışımı cildinize uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Bekleme süresi sonunda cildinizi sudan geçirin.