• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sırttaki Lekeler Nasıl Geçer?

Sırtta çıkan lekener,Sırttaki lekeler nasıl geçer sorusu, yaz aylarının gelmesi ile beraber oldukca daha merak edilir bir sual haline geldi.

  • 1 Star
    Loading...

Sırtta çıkan lekener,Sırttaki lekeler nasıl geçer sorusu, yaz aylarının gelmesi ile beraber oldukca daha merak edilir bir sual haline geldi. Sırttaki lekelerden kurtularak yaz aylarına yeni ve sıhhatli bir başlangıç yapabilirsiniz. Sırttaki lekeleri tedavi edebilmek için naturel yöntemler tercih edebilir ve herhangi bir yan tesir ile karşılaşmadan sırtınızda yer edinen izlerden, lekelerden hızlıca kurtulabilirsiniz. Sırttaki lekeler nasıl geçer sorusuna uygun şekilleri sizler için yazımızda derledik, göz atmadan geçmeyin.

Sırttaki lekeler nasıl geçer merak edenler için birçok değişik naturel tedavi yöntemi bulunuyor. Sırtınızda sivilce, siyah nokta vb. lekeler bulunuyorsa yazları bu lekeler oldukca daha ciddi bir soruna niçin olabilir. Sırtınızda bulunan bu lekeler sağlığınızı daha oldukca bozmanın yanı sıra fena bir görünüme de niçin olacağı için bir an ilkin tedavi edilmelidir. Lekelerin tedavisi için öncelikli olarak bir cilt doktoruna gidilmeli ve ona bakılırsa uygun bir tedavi yöntemi belirlenmelidir. Sırttaki lekeler için doktorun önerilmiş olduğu tedavi yönteminin yanı sıra naturel ürünler ile çeşitli maske tarifleri de deneyebilirsiniz. Sırttaki lekeler nasıl geçer merak edenler için naturel maske şekilleri yazımızın devamında içeriyor, beraber göz atalım.

Sırttaki lekeler için naturel tedavi şekilleri

Sırttaki lekeler için en uygun tedavi yöntemi, naturel malzemeler ile uygulanan tedavi şekilleri olacaktır. Her evde bulunan malzemeler ile uygulayabileceğiniz yöntemler sırttaki sivilceler ve sivilce izleri üstünde tedavi edici özellikleri ile dikkat çekiyor. Sırttaki lekeler için kendi kendinize uygulayabileceğiniz bu kolay yöntemler içinde şunlar içeriyor:

Karbonat

Antiseptik özelliği bulunan karbonat ile sivilce izlerinden kurtulmanız mümkün. Bir çok kişinin diş beyazlatmak için tercih etmiş olduğu karbonatın öteki bir özelliği de sivilceleri ve sivilce izlerini tedavi etmesi. Kullanım için bir yiyecek kaşığı karbonat ile suyu karıştırın, içine birazcık deniz tuzu ilave edin ve lekelerin olduğu bölgeye karışımı sürün. Otuz dakika beklettikten sonrasında cildinizi durulayabilirsiniz. Bu yöntemi sık sık yeniden ederek sırttaki lekelerden kurtulabilirsiniz.

Limon suyu

İnsan sağlığı için birçok etkiyi içinde barındıran limon suyu ile sırttaki lekelerden kolayca kurtulabilirsiniz. Kullanım için pamuğa belli oranda limon suyu sıkın ve pamuğu sırtta kir olan bölgelerin üstüne sürün. 15 ile 20 dakikalık bir bekleme sürecinden temiz su ile durulama yapabilirsiniz. Cildi beyazlatma tesiri olan limon suyu lekelerin giderilmesinde etkili bir ürün olacaktır.

Elma sirkesi

Sırttaki lekeler nasıl geçer merak eden kişiler için öteki bir tavsiye ise elma sirkesi olacaktır. Elma sirkesi ile hem sivilceleri hem de kırmızı lekeleri yok etmeniz mümkün olacak. Elma sirkesini tesir etmesi için günde 2 kere ciltteki lekelerin üstüne pamuk yardımı ile uygulayın. Sonrasında soğuk su ile durulama yapmayı da ihmal etmeyin. Bu şekilde tertipli kullanım ile kısa sürede sırtınızda yer edinen lekelerden kurtulabilirsiniz.

Bal

Lezzetiyle kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan balı, lekeler için de kullanabilirsiniz. Cilt sağlığında oldukça etkili bir ürün olan balı kir olan bölgeye sürün, otuz dakika bekleyin ve sonrasında aynı bölgeyi durulayın. Bu şekilde yapılacak tertipli işlemler oldukca daha alımlı bir cilde kavuşmanızda etkili olacak.

Patates

Patatesin bir çok kişinin bilmediği özellikleri içinde lekeleri yok etmesi de içeriyor. İster sırtınızda isterse cildinizin başka bir bölgesinde yer edinen sivilce lekelerini patates ile gidermeniz mümkün olacak. Antimikrobiyal özellikleri ile oldukça dikkat çekici işlevlere sahip patatesi uygulayabilmek için ilk olarak hamur harcı haline getirin, macun biçiminde lekelerin üstüne uygulayın ve 10 dakika beklemeye alın. En etkili netice için günde iki kere uygulamanız tavsiye edilir.

Sivilceler için buğu banyosu

Sırttaki lekeler nasıl geçer ile ilgili uygulayabileceğiniz yöntemler içinde buğu banyosu da içeriyor. Ciltteki ölü hücreleri yok eden buğu banyosu ile siyah noktalardan ve öteki cilt kusurlarından kurtulabilirsiniz. Buğu banyosunu hazırlamak ise oldukça kolay.Sıcak su dolu bir kap ve havlu kullanımı ile haftada 3 kere yapacağınız buğu banyosu, oldukca daha sıhhatli bir cilde sahip olmanızı sağlayacak.