• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sıcak Havalarda Nasıl Rahat Uyuruz?

Yaz aylarında, uykuya dalmak ve derin, rahat bir uyku çekmek güçleşmektedir.

  • 1 Star
    Loading...

Yaz aylarında, uykuya dalmak ve derin, rahat bir uyku çekmek güçleşmektedir. Aşırı sıcaklardan kaynaklanan terleme, yanma hissiyle birlikte uykusuzluk problemi yaşayan kişilerin sayısı oldukça fazladır. Şimdi sizlere, bu sorunlarla nasıl baş ederiz ve sıcak havalarda nasıl rahat uyuruz, biraz bahsetmek istiyoruz.

Öncelikle az evvel bahsettiğimiz terleme ve yanma hissinin oluşmasına çözüm olarak, yatmadan evvel ılık bir duş almanızı önerebiliriz. Vücudunuzda güneşten kaynaklanan yanıklar bulunuyorsa, cildinizi rahatlatmak açısından aloe vera içeriğine sahip bir losyon kullanarak sonuca ulaşabilirsiniz.

Altını çizmemiz gereken bir diğer önemli husus, yaz aylarında cildin daha az su üretmesidir. Bu nedenden kaynaklı ciltte kuruluklar oluşacaktır. Kuruluğun giderilmesi amacıyla, yatağınıza yatmadan yarım saat öncesi su tüketmenizi öneriyoruz.

Uyku saatinizin yaklaştığı vakitlerde alınan alkolde, uyuma sorunu oluşmasına sebep olabilmektedir. Yatmadan evvel alkol tüketmek yerine, içilen papatya çayı veya maden sodası size yardımcı olacaktır.

Yaz mevsimi gelmesiyle birlikte, sıcak havalardan bunalmamız dolayısıyla, uyuma esnasında yatak odamızın pencereleri açılır. Bu durum özellikle polenlere alerjisi olan bireyler için sakınca yaratacaktır. Uyku esnasında öksürük nöbetleri ve hapşırmak bu sorunlar arasında sayılabilir. Sizde, alerjisi olan kişilerdenseniz, pencere açık uyumak yerine, fan veya klima kullanmayı tercih etmelisiniz.

Yaz döneminin gelmesiyle birlikte, fazla kilolardan kurtulmak ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak amacıyla spor yapanların sayısı artmaktadır. Bu durum, rahat uykuya dalmak içinde, etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Özellikle, uyumaya yakın süreçte, yapılacak olan esneme hareketleri sayesinde, derin ve huzurlu bir uyku çekmek mümkün olabilir.

İnsan sağlığı için, uykunun önemi düşünüldüğünde, sıcak havalarda nasıl rahat uyuruz sorusunun bizler için taşıdığı önemi daha net kavrayabiliriz.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.