• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sevgilinizle Barışmanın Yolları

Sevdiğimiz insanlarla küs kalmak, hepimizi oldukça üzen bir durum yaratacaktır.

  • 1 Star
    Loading...

Sevgilinizle Barışmanın Yolları nı araştırdık.Sevdiğimiz insanlarla küs kalmak, hepimizi oldukça üzen bir durum yaratacaktır. Küsmeler; büyük bir kavga sonucu veya önemsiz tartışmalar neticesinde gerçekleşebilir. Bu tartışmayı yaşadığınız kişi, çok önem verdiğiniz bir dostunuz, uzun süredir birlikteliğiniz olan sevgiliniz veya ailenizden biride olabilir. Biz bugün sizler için birliktelik yaşadığınız kişiyle sıkıntılı dönemde, sevgilinizle barışmanın yolları konusuna değinmek istiyoruz.

Hemen hepimiz, yaşadığımız stresli bir günde, istemeden de olsa sevdiklerimizi kırıcı söz veya davranışlarımızla üzmüşüzdür. Bu gibi durumlarda, özür dilemenin ne kadar önemli bir adım olduğunu kesinlikle vurgulamamız gerekmektedir. Oldukça medeni bir davranış olan özür dilemek, hatanın sizde olduğunu fark ettiğiniz anda, yapmanız gerekli mutlak adımdır.

Karşınızdaki kişiyi kırdığınızı anladığınızda, ona nasıl ve ne zaman yaklaşmanız gerektiği, birazda o kişinin doğasına bağlı olarak gelişmelidir. Bazı kişiler, olayı sıcağı sıcağına halletmek isterken, kimi insanlarda bu durum farklılık göstermektedir. Olayın yaşandığı esnada öfkesine yenik düşeceği için, bu kişilerin sakinleşmelerini beklemek daha mantıklı olacaktır.

Kadınlar ve erkekler penceresinden baktığımızda da olay değişkenlik göstermektedir. Zira kadınlar çok hassas olduklarından ötürü, en ufak şeyde kırılabilmeleri mümkündür. Bu sebeple, erkeklerin kadınlara yaklaşımının oldukça dikkatli olması gerekmektedir.

Konuya erkekler açısından baktığımızda, çok büyük bir sorun yaşanmadıysa, meselenin daha kolay halledildiğini görürüz. Bunun sebebi, erkeklerin sorunlar karşısında, kadınlara nazaran önem eşiklerinin düşük olmasıdır. Onlar, tatlı bir bakış, gülümseme, bir çift tatlı sözle, yaşanılan olumsuzluğu unutabilirler.

Söz konusu olan bir kadın olduğunda, sevgilinizle barışmanın yolları biraz daha çetrefilli yollardan geçmektedir. Ama gerçek sevginin olduğu yerde, imkânsızlıktan bahsedilemez. Hayatınızdaki kadına, alacağınız çiçekler, yazacağınız duygu yüklü bir şiir, özel bir hediye, içten söylenmiş pişmanlık sözleri sayesinde gönlünü tekrar kazanmanız mümkündür.

Belirtmemiz gereken bir diğer önemli husus ise, ayrılmak isteyen kişiyi sorularla ve aşırı laf kalabalığıyla bunaltmanın ilişkide ters tepeceğinin unutulmaması gerektiğidir. Bu durumda, medeni bir şekilde, kendimizi geri çekmeli ve karşımızdaki kişiye dinlenmesi, düşünmesi için zaman tanımak gerekir. Fakat en doğru olan, karşımızdaki kişiyi kırmadan önce, bir kez daha düşünmektir.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.