• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ruj Neye Göre Seçilmelidir?

Bugün sizler için makyajın en önemli adımlarından biri olan ruj neye göre seçilmelidir konusuna değinmek istiyoruz.

  • 1 Star
    Loading...

Bugün sizler için makyajın en önemli adımlarından biri olan ruj neye göre seçilmelidir konusuna değinmek istiyoruz. Bunun ilk adımı, ruj renginin doğru seçilmesidir. Ruj renginin doğru seçilmesi demek, size en uygun olan rengin tercih edilmesi anlamına gelmektedir. İdeal olan renk, her ne kadar vücudunuzdan iki ton koyu olsa da, hemen her rengi kullanmanız mümkündür. Burada önemli olan, rengin size yakışacak doğru tonuna karar vermenizdir.

Örneğin, birçok kadın pembe renk rujun kendisine yakışmadığını düşünmektedir. Hâlbuki bu düşünce tamamen yanlıştır. Pembe rengin, doğru tonu sizde de gayet hoş bir görüntü oluşturacaktır. Bu seçimi yaparken, diş etinizi dikkate almanız gerekmektedir. Diş etinizin rengine uygun yapacağınız pembe ruj seçimi, sizin tonunuzdur.

Ruj Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ruj neye göre seçilmelidir konusunun ikinci önemli adımı, malzemenin kalıcı olanının tercih edilmesidir. Buna rağmen, birçok ürün gün içerisindeki yoğunluğa dayanamayacak ve kalıcılığını yitirecektir. İstenmeyen durumun önlenmesinin çözümü, uygun dudak kaleminin rujdan önce zemine sürülmesidir. Bu şekilde kalıcılık muhafaza edilebilecektir.

Kırmızı renk, özellikle pürüzsüz ve ışıltılı cilde sahip kadınların rahatlıkla tercih edebilecekleri renklerden bir tanesidir. Yakışan kişide, bir hayli ihtişamlı görünen renk, özellikle gece makyajlarında oldukça iddialı durmaktadır. Günlük makyajlarda da kullanılabilen renk, dikkatlerin sizde toplanmasını sağlayacaktır.

Günlük makyajlar için daha ziyade sönük pembe renkteki rujlara ağırlık vermenizi önerebiliriz. Seçeceğiniz yanlış tondaki parlak renkler, size çocuksu bir hava katarak, komik bir görüntü oluşmasına neden olabilir.

Göz önünde veya ekran önünde iş yapanlar için, ruj neye göre seçilmelidir sorusunun yanıtına gelirsek, uçuk renkteki iddialı ürünleri önerebiliriz. Metalik renkteki rujlar konsept partilerde, uygulayabileceğiniz renkler arasında yer almaktadır.

Kırmızı Ruj Nasıl Seçilmeli ve Uygulanmalı

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.