• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Patates Diyeti

Düşük Kalorili Patates Diyeti Yapanlar İle Kilo Verme

  • 1 Star
    Loading...

Patates Diyet Listesi

Bu bitkinin büyük miktarı sudan oluşmaktadır, bu oran averaj yüzde yetmiş civarındadır. Geri kalan kısmı ise karbonhidratlardan meydana gelmektedir. 100 gram patateste 2,6 gram protein vardır ek olarak İngiltere’de meydana getirilen araştırmalara gore tok tutucuözelliğe sahip besinler içinde ilk sırada haşlanmış patates vardır. Düşük Kalorili Patates Diyeti Yapanlar İle Kilo Verme

Patates Kaç Kalori: Merak edenler için sevindirici bir haber vermekte yarar var. Bu sebeple patates kalorisi yüksek bir sebze değildir. Averaj 100 gram 76,7 kaloridir. Kızartma yerine haşlama olarak yenildiği takdirde diyet için herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Tavsiye edilen yeme şekli haşlandıktan sonrasında ezmeden direkt olarak soğutup ve kabuklu yemektir.

Patates Diyetinin Gıda Değeri: Patates antioksidan yönünden oldukça varlıklı olan bir sebzedir. Meydana getirilen araştırmalara gore en yararlı 100 gıda sıralamasında üst sıralarda yer almayı başarmıştır. Gıda değerleri açısından yüz gram haşlanmış patatesin içinde; 2,6 gram protein, 21,2 gram karbonhidrat, 0,6 gram lif, 0,1 gram yağ, 65 miligram fosfor, 6 miligram kalsiyum, 0,7 miligram demir, 4 miligram sodyum, 503 miligram potasyum, 23 miligram, magnezyum ve pek oldukça vitamin bulunmaktadır. En fazla bulunan vitamin ise C vitaminidir.

ilgili içerik Diyet Listesi

Kalorisi Düşük Zayıflatan Patates Diyet Listesi Yapılışı

Patates Diyeti Nasıl Yapılır: Patates diyeti tarifi düşük kaloriye sahip olan bir diyet türüdür.Patates haricinde pek fazla gıda çeşidine sahip olmadığından dolayı diyetisyenler tarafınca pek fazla önerilmemektedir sadece patates rejimi zayıflama üstünde etkili olduğu edinilen tecrübeler sonucu ortaya çıkmıştır.

İlk 3 Gün: Rejime Başlarken ilk üç gün tüm öğünlerde bir tek patates yenilerek yapılır. Sonraki günlerde dilenirse bu öğün sıklığı azaltarak patates diyeti yapılır. Şu demek oluyor ki mesela sabah kahvaltıda haşlanmış patates yenildiyse öğle yemeği ya da akşam yemeğinde değişik yiyecekler tercih edilebilir. Sadece ilk üç günden sonrasında haşlanmış tüketimi birden bırakılmamalı yavaş yavaş azaltılmalıdır.

Akşam Yemeği: Ne olursa olsun ana yiyecek yanında taze sebzelerle hazırlanmış kalorisi düşük salatatüketilmelidir.

Ana yiyecek olarak beyaz et ve ızgara tercih edilebilir. Değişik besinler tüketildiği günlerde öğün aralarında ya da öğle yemeği yerine meyve de yenilebilir. Yalnız patates yenilen günlerde isteğe gore ek olarak yoğurt da programa eklenebilir. Bu sebeple yoğurdun hazmı kolaylaştırıcı özelliği vardır ve diyet listelerinde önerilmektedir.

Patates Diyeti Zayıflatır mı, Kaç Kilo Verdirir: Patates diyeti ile 1 haftada 5 kilo vermek mümkündür. Düşük kaloriye sahip olan diyet programıdır. Zayıflamak için bu rejimi yaparken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim noktalardan biri haşlanmış patates sayısının kafi oranda olmasıdır. Şu demek oluyor ki sabah ve öğle öğünleri için iki tane, akşam yemeği için ise en fazla üç tane haşlanmış patates kafi gelmektedir. Bu sayılarda tüketilen patates diyet yaparken yeterince tok kalmanıza destek olacaktır.

Patates Diyetini Yapanlar Hepimiz mi: Patates diyeti yapanlar kimler sorusu rejimle ilgili dört gözle beklenen sorular arasındadır. Ciddi sıhhat problemi olan bireylerin bilgili bir yardım almadan bu rejimi uygulamaları doğru değildir. Rejimi yapmadan ilkin bir uzmana danışmaları yararlı olacaktır. Aksi takdirde kilo vermek isterken daha ciddi bir hastalığa sebep olunabilir. Sadece sıhhat için kim tarafınca yapılırsa yapılsın patates diyetinin uzun soluklu olarak yapılması önerilmemektedir. Aşağıdan yorum yazabilir yada yorumları okuyabilirsiniz.

Patates Diyetinin Zararı Var Mı: Bu diyet devamlı aynı gıda tüketildiğinden dolayı en başta sağlıksız benzer biçimde görünmektedir. Bundan dolayı insanlarda rejimle ilgili ön yargı oluşmaktadır. Sadece verilen diyet listesine uygun davranmış olduğu takdirde diyet herhangi bir negatif netice doğurmamaktadır. Tek tipte beslenmeye niçin olduğundan rejimi tatbik eden bazı insanlarda halsizlik ve bitkinlik benzer biçimde sonuçlar doğurabilmektedir. Bu sıhhat problemlerinin oluşmasını önlemek amacıyla meyve tüketerek rejimi desteklemek gerekmektedir. Ek olarak vücudun gereksinim duyan karbonhidrat, protein, çeşitli vitamin ve mineralleri sağlamalısınız.

Patates İle Zayıflama Mümkün Mü: Günümüzde halk içinde patatesin kilo aldırdığına dair bir fikir vardır. Sadece bu yanlış bir inanıştır. Bilgili bir halde tüketildiğinde kilo aldırma ihtimali ortadan kalkmaktadır. İnsanlarda oluşan yanlış düşüncenin sebebi ise içinde fazla oranda karbonhidrat bulunmasıdır. Bunun yanı sıra diyet için yararlı olan liflere sahiptir ve sindirim sistemini hızlandırıcı özelliği bulunmaktadır. Bundan dolayı kilo almak yerine zayıflamaya destek olmaktadır. Kabuğu ile birlikte yenildiğinde zayıflatıcı tesiri ve yararları iki katına çıkmaktadır. Bu sebeple mide patates kabuğunu zor sindirmektedir. Bunun için fazla enerji harcar ve bu da vücuttan kalori yakılmasına yarar sağlar. Yanında extra sağlığa zararı olan bir gıda ile tüketilmediği takdirde kalıcı zayıflama imkanı sunar. Böylelikle patates ile zayıflamamümkündür diyebiliriz.

Patates Diyeti Ne Kadar Yapılmalı: Patates diyet sıralaması öteki diyet programlarına gore birazcık daha farklıdır. Bu sebeple diyet meydana getiren kişiye hızlı zayıflama pozitif yanları sağlamaktadır. Diyetin averaj süresi yedi gün olarak tavsiye edilmektedir. Bu sebeple uzun soluklu yapıldığında vücut o beslenme şekline alışmakta ve artık detoks tesiri yapmamakta, o beslenmeye tepki vermemektedir. En sıhhatli olan şekli istenilen kiloya ulaşana kadar belirli dönemler halinde rejimi uygulamaktır. Mesela patates rejimi bir haftalık süre ile yapıldıysa ondan sonrasında bir süre ara verilmelidir. Esasen vücut yedi gün içerinde averaj dört kilo kayba uğrayacaktır. Meydana getirilen diyetin en sağlıklısı birden fazla kilo vermek değil, yavaş yavaş kilo vermektir. Aksi takdirde sağlıkla ilgili ciddi problemler ortaya çıkabilir.

Diyet İçin Her Patates Kullanılır mı: Vatanımızda yetişen patatesler tür olarak incelendiğinde pek oldukça çeşit olduğu bilinmektedir. Yorumlara ve meydana getirilen araştırmalar sonucu ortalama yüzün üstünde patates çeşidine rastlanmıştır. En oldukça tüketilen türleri ise Granula, Esmeralda, Selma, Elizabeth benzer biçimde türlerdir. Sadece temel olarak bir çok aynı özelliğe sahip olduğundan dolayı diyet için genel anlamda ayırt edilmemektedir. Rejimde mühim olan iki unsur patateslerin orta boy olması ve sayısının fazla olmamasıdır. Büyük boy patateslerin diyet açısından ters tesir yapabilme ihtimali vardır.

Patatesin Yararları: En malum özelliği vücuda enerji verici olmasıdır. İçerisinde bulunan bolca oranda potasyum yardımıyla kan basıncını düşürücü özelliğe sahiptir. Bundan dolayı şeker hastaları için yararlı olduğu ileri sürülmektedir. Bağırsaklar için yararlıdır, sindirimi kolaylaştırır ve kabızlık sorununu gidermeye destek verir. Güzellik ve cilt bakımı açısından da yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Ellerde ve ayaklarda oluşan çatlakların görünümünü en aza indirir ve cilt bakımı için uygun sebzelerden biridir. Kırışmaya elverişli ciltlerin gerginlik kazanmasına yararlı olur. Patatesin en mühim faydası ise kanser karşıtı olmasıdır. Meydana getirilen çalışmalar sonucunda bünyesinde barındırdığı lif, karbonhidrat, elementler ve benzeri maddeler yardımıyla kanser tedavisinde pozitif netice verdiği gözlemlenmiştir.

Yapanlar çeşitli yorumları esirgemez ise patates rejimi ile zayıflamak isteyen kişiler için destek olacaktır. Yorumlara bakıldığında kalorisi azca 1 haftada 5 kilo verdiren diyet olarak bilinmekte.

ETİKETLER