• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Mutfak Dekorasyonu İçin Can Alıcı Fikirler

 Mutfak dekorasyonu fikirlerini  inceleyeceğiz sizlerle

  • 1 Star
    Loading...

 Mutfak dekorasyonu fikirlerini  inceleyeceğiz sizlerle .Bu şekilleri kendi mutfağınızda uygulayarak mutfağınızı en verimli şekilde kullanabilirsiniz. Yazı sonunda bu fikirlerin uygulanmış olduğu minik mutfak modelleri için sunduğumuz örnekleri görebilirsiniz.

Beyaz Renk Mutfağınızı Olduğundan Büyük Gösterir

Küçük mutfakların büyük görünmesi için ilk yapmanız ihtiyaç duyulan renk tercihi. Beyaz renk ile boyanan mekanlar olduğunundan daha büyük görünür. Mutfağınızın rengini beyaz yapmanın yanında mobilyalarınızın renklerini de beyaz seçerek mutfağınızı olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu kadar beyaz oldukca fazla olmadı mı diye sorabilirsiniz?. Renk katmak için mutfakta kullanacağınız mutfak askı, raf yada öteki minik takıları kullanabilirsiniz.

Aydınlatma daima önemlidir

Küçük mutfak dekorasyonu yaparken ışık ve aydınlığın mühim bir yeri bulunduğunu ihmal etmeyin. Mutfağınız minik bir penceresi olabilir ya da pencereden yeterince ışık alamıyor ise bu durumda mutfağınız mevcut büyüklüğünden daha minik görünecektir. Sizde kafi aydınlatma ile mutfağınızı olduğundan büyük gösterebilirsiniz. Tavanda ise daha çok avize kullanmayın onun yerine spot ışıklar ile daha çok aydınlık  bir mutfak oluşturabilirsiniz bunuda lütfen unutmayın.

Duvarları verimli kullanın

Mutfağınızın duvarlarından daha çok faydalanabilirsiniz. Raflar yardımı ile mevcut gizleme alanınızı artırabilirsiniz. Rafların haricinde askılar ile devamlı kullandığınız eşyaları bu askılarda bulundurarak hem zamandan hem alandan tutum edebilirsiniz. Küçük mutfak dekorasyonu yaparken rafların fena bir depo görüntü oluşturmasının önüne geçmek için minik saksılara mutfakta kullanabileceğiniz maydanoz, nane, reyhan benzer biçimde taze bitkiler ekerek güzel kokuları ve görünümlerinden faydalanabilirsiniz.
Kullanılmayan alanları için işlevsel dolaplar

Küçük mutfak dekorasyonu yaparken her alanı daha verimli kullanmayı amaçladığımızdan atıl alanlarda kullanacağınız dolaplar yardımıyla gizleme alanınızı daha verimli kullanabilirsiniz. Dolaplar ile kullanılmayan yerlere daha uygun dolaplar yaparak hem o alanları kullanmış olmuş olursunuz hem de eşyalarınızı için gizleme alanı açmış olmuş olursunuz.


Modüler ve Minik Mobilyalar

Minik mutfakların kurtarıcı olarak gördüğüm modüler mobilyalar yardımıyla mutfağınızı daha etkin kullanabilirsiniz. Minik mutfak dekorasyonu yaparken durağan(durgun) mobilyalar yerine daha işlevsel ve kullanışlı olan modüler mobilyalar minik mutfakları daha büyük gösteremez fakat mevcut alanı verimli kullanmanızı sağlar. Modüler mobilyaların haricinde mutfağınız için minik mobilyaları tercih etmelisiniz. Masa iskemle için standart ölçülerde olan mutfak masalarını değilde minik mutfak masalarını tercih ederek mevcut alanı daralmamış olur.


Kapı oldukca fazla yer kaplar

Kapı çoğu zaman mutfağınızın içine açıldığından mutfakta gereksiz bir alan kaplamaktadır. Durağan(durgun) kapılar mutfaklardaki yeri daraltmakta ve mutfağınızı olduğundan daha minik bir hale gelmesine niçin olmakta.  Kapıların kapladığı bu alanı boşaltmak için mevcut kapınızı söküp boncuklu, ipli yada perde kapı monte edebilirsiniz. Küçük mutfak dekorasyonu yaparken kapınızdan caymak istemiyorsanız ise iki alternatifiniz var ilk olarak; mevcut kapınız içeri açılıyorsa söküp dışa açılır bir hale gelmesini sağlarsınız bu zor bir yöntem ve sökme aşamasında duvarınıza zarar verebilir, ikinci yöntem ise bayağı kapılardan daha azca yer kaplayan sürmeli kapı yada akordiyon kapı ile değiştirebilirsiniz.


Tavanı kullanmaktan çekinmeyin

Mutfakta duvarları ve atıl alanları kullandınız yada duvarların raflar ve dolaplar ile dolması fena bir görüntü oluşturdu. Bu durumda tavana monte edebileceğiniz bazı askılar ile bazı mutfak gereçlerini buraya asarak hem çağdaş bir görünüm elde etmiş olmuş olursunuz hem de sıradığı bir mutfak dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

Küçük Mutfak Dekorasyonu

Bu mutfak dekorasyon fikirleri uygulanarak dekore edilmiş minik mutfak dekorasyonları. Sizde kendi mutfağınızda bu küçük mutfak modelleri üstünde uygulanmış fikirleri uygulayarak mutfağınızı olduğundan büyük göstermenin yanında mevcut alanı da verimli şekilde kullanmış olmuş olursunuz.
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.