• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Monokrom Stil

Bahar ve yaz dönemleri, özellikle kadınlar için çiçekler, böcekler, renk renk kıyafetler anlamına geliyor.

  • 1 Star
    Loading...

Bahar ve yaz dönemleri, özellikle kadınlar için çiçekler, böcekler, renk renk kıyafetler anlamına geliyor. Fakat alışılmışın dışına çıkmak isteyen, kendi tarzını oluşturmak isteyenler mutlaka olacaktır. İşte sıcaklayan bahar-yaz günlerini farklı geçirmek isteyenler için bambaşka bir öneri… Monokrom Stil.

Monokrom stil giyim tarzının mantığı, aynı rengin farklı tonlarının, kombinde kullanılmasıdır. Stilde parçalar, kat kat kullanılarak, cool ve göz alıcı bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Moda dünyasının ünlü ismi Kendall Jenner, bu akımın en önemli elçilerinden biri olarak kabul edilir. Güzel manken, kendi tarzında muhteşem örneklerle, birçok kadına örnek teşkil etmektedir.

Bu stilin en büyük rahatlığı, kullanacağınız parçaları birbirine uydururken hiçbir zorluk çekmemenizdir. Çok kısa sürelerde, dolabınızdaki aynı rengin farklı tonlarıyla şık kombininizi tamamlıyorsunuz. Bella Hadid, kırmızı halıda bu şıklığı kameralar önünde muhteşem fiziğiyle taşıyan isimler arasında yer almaktadır.

Monokrom stil kullanmayı düşünenlerdenseniz, dikkat etmeniz gereken husus, kendinize yakışan renkleri iyi seçmekten geçmektedir. Bu konuda Blake Lively’nin ismini söylemeden geçemeyiz. Güzel kadın, kendine yakışanı öylesine iyi bilmektedir ki, stil sayesinde, bedeni adeta ışıldamaktadır.

Monokrom stil kullanan diğer ünlü isimlere göz gezdirdiğimizde; Jessica Alba, Gigi Hadid, Cambridge Düşesi, Katie Holmes, Kim Kardashian, Victoria Beckham, Rihanna, Taylor Swift, Viola Davis’in isimlerini görüyoruz.

Stili ilk defa deneyecek olanlardansanız, sizlere doğal renklerle başlamanızı öneriyoruz. Bu renkler, garanti renkler olduğu için, sizi yanıltmaz ve kombin yapmanız diğer renklere göre daha kolaylaşır. İlerleyen dönemlerde, bedeninizi iyice tanımaya başladığınızda ve kendinize yakışanı seçmek konusunda ustalaştığınızda, eğer uygunsa metalik renkleri bile tercih etmeye başlayabilirsiniz. Metalik renkler, gece kombinlerinizin kurtarıcı seçeneğidir. Mat grilerle, spor giyimlerinizle gündüzleri de, bakışları üzerinizde toplamayı başarabilirsiniz.

Klasik renkleri sevenlerdenseniz, tercihlerinizi bu yönde değerlendirerek, dolabınızdan parçaları bir araya getirip, gününüzü çok şık tamamlayabilirsiniz. Kırmızı sevenler unutmayın, özellikle sokak modasının derinliği bu renkte gizlidir.

Zamanla monokrom stilde sizin modayı değil, modanın sizi takip etmeye başlamasında bir engel yok. Özellikle baharın vazgeçilmez parçaları olan ceket ve trençkotlarla, monokrom stilde harikalar yaratabilirsiniz.

Şıklığınızı gönlünüzce yaşayabileceğiniz günler diliyoruz.