• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Limonun Cildinize Faydaları

Bugün sizler için, birçok mucizevi faydası bulunan limonun cildinize faydaları nelerdir

  • 1 Star
    Loading...

Bugün sizler için, birçok mucizevi faydası bulunan limonun cildinize faydaları nelerdir, bu konuyu derledik. Her yaşta insan için oldukça yararlı olan limonun, bakalım cildimiz üzerindeki etkileri nelermiş.

Limonun Cildinize Faydaları

1-Cildi tazelemektedir; Limon, cildinizde bulunan açık gözenekleri sıkılaştırır. Ayrıca cildi tazelendiği bilinen limon, tonik olarak kullanılabilmektedir. Gün aşırı cildinize tatbik edebileceğiniz limonu yüzünüze direkt uygulayabilirsiniz.

2-Diş temizliğinde etkilidir; Bu özelliği çok bilinmese bile, limon diş temizliğinde oldukça yararlıdır. Düzenli kullanılmasıyla birlikte, dişleri beyazlatmasının ve parlatmasının yanı sıra, tartarların giderilmesinde de etkilidir.

3-Sivilce bulunan ciltleri tedavi etmektedir; Ciltteki fazla yağı emmesinden dolayı, sivilce tedavisinde kullanılabilmektedir. Sabah ve akşam, tonik şeklinde yüzünüzde 5 dakika süresince tutup, temizlediğiniz limon sivilcelerinizin zaman içerisinde azalmasına ve iyileşmesine yardımcı olacaktır.

4-Limon saç renginizi açar; Özellikle son zamanlarda, bu özelliği bir hayli dikkat çekmektedir. Doğal saçlarınıza limon sürerek, güneşe çıktığınız takdirde, saçlarınızın bir iki ton açıldığını gözlemleyebilirsiniz. Yalnız, bu uygulamayı yağlı saç tipine sahip kadınların denemesini öneriyoruz. Zira kuru saçlara kullanıldığı zaman, saçlarınızın daha da kurumasına neden olabilirsiniz.

5-Tırnaklarınız Güçlenir; Çabuk kırılan tırnaklar için, limon bulunmaz bir yöntemdir. Bunun için, limonu tırnaklarınıza sürmeniz ve bir iki dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Çocuklarda da çok etkili olan bu yöntemi rahatlıkla deneyebilirsiniz.

6-Ağız kokusunu giderir; Limonun suyuyla ağzınıza gargara yaptığınız zaman, ağzınız temizlenerek, kötü kokular giderilir. Ayrıca boğazınız tahriş ve iltihap olduğunda aynı yöntemle, iltihapları kurutabilirsiniz.

7-Cildinizde bulunan çatlakları azaltır; Tüm vücudunuzda rahatlıkla kullanabileceğiniz limonu, kilo alıp verme ve doğumdan kaynaklanan çatlaklarınıza sürdüğünüz zaman, çatlakların zaman içerisinde azaldığını ve yok olduğunu görürsünüz.

8-Cilt lekelerinizi yok eder; Limon, sivilcelerde olduğu gibi, cilt lekelerinin giderilmesinde de, oldukça etkili olan bir tedavi yöntemidir.

Limonun Cilde Faydaları Nelerdir ve Nasıl Kullanılır?

ETİKETLER