• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kolda Sinir Sıkışması

Kol insan vücudunun en önemli bölgelerinden birisidir. Günlük yaşam aktivitelerinin büyük bir bölümünü gercekleştirirken kollarımızı kullanırız.

Kolda Sinir Sıkışması
  • 1 Star
    Loading...

Kolda Sinir Sıkışması Nedir, Nasıl Ortaya Çıkar ?

Kol insan vücudunun en önemli bölgelerinden birisidir. Günlük yaşam aktivitelerinin büyük bir bölümünü gercekleştirirken kollarımızı kullanırız. Kollarımızda ortaya çıkan sağlık sorunları yaşam kalitemizi düşürebilir. Kol bölgesinde en çok görülen rahatsızlık türü kolda sinirlerin sıkışması durumudur. Kolda sinir sıkışmasının belirgin belirtileri olup rahatsızlık kendisini şiddetli acılarla gösterir.

 Kolda Sinir Sıkışması Belirtileri Nelerdir?

Kolda sinir sıkışması yaşayan kişiler yakıcı ve keskin ağrılar çeker. Ağrı yavaş yavaş şiddetlenir ve dışarıya vurur. Sıkışmanın olduğu bölgede his azalması ve uyuşmalar görülür. Kişinin parmaklarında ve elinde sızlamalar ortaya çıkar. Kolda sinir sıkışması en çok baş parmak ve çevresini etkiler. Kişinin kasları güçsüzleşir ve bir çok aktiviteyi yaparken zorlanır. Kaslar giderek seğirleşir. Sinir sıkışması olan bölge yumuşak bir yapıya kavuşur.

Kolda Sinir Sıkışması Oluşma Sebepleri Nelerdir ?

Kolda sinir sıkışması kasların aşırı kullanılması ile ortaya çıkan bir rahatsızlık durumudur. Kasların gerilip sıkışması ile sinir sıkışması oluşur. Kol sinir sıkışması kol sinirlerinin aşırı baskı altında kalması ile ortaya çıkar. Aşırı şişmanlık ve kolu yanlış pozisyonda uzun süre tutmak rahatsızlığın oluşumunu tetikler.

 Kolda Sinir Sıkışması Nasıl Tedavi Edilir ?

Kolda sinir sıkışması hastanelerin fizik tedavi ünitelerinde tedavi edilir. Tedavide sıkışan sinirlerin sıkışması giderilir. Güçsüz kalan kasın güçlenmesi için tedavi süreci başlatılır. Hastalık tedavisinde dinlenme önemli bir süreçtir. Uzman doktor kontrolünde ilaç tedavisi uygulanır. Bilinmedik kas gevşetici kullanmak sağlığı tehlikeye atar. En son yöntem olarak doktorlar cerrahi operasyon yapar.

Alttaki Başlıklarda Dikkatini Çekebilir