• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Karın Şişliği

Karın şişliği vücudun mide bölümünde meydana gelen bir rahatsızlık durumudur.

Karın Şişliği nedir
  • 1 Star
    Loading...

Karın Şişliği Nedir ?

Karın şişliği vücudun mide bölümünde meydana gelen bir rahatsızlık durumudur. Karnında dolgunluk ve gerginlik hissi ile kendini belli eder. Sindirim sisteminin bozulmasına bağlı olarak ortaya çıkan rahatsızlık kişinin yaşam kalitesini düşürür. Bağırsaklarda gaz artışı karın ağrısını tetikler. Mide gazları karın şişliğine neden olur.

Karın Şişliği Nasıl Tedavi Edilir ?

Karın şişliği olan hastaların tedavisi için rahatsızlığa neden olan etmenler tespit edilerek tedavi süreci başlatılır. Karın şişliği sindirim sisteminin düzensiz çalısmasına bağlı olarak ortaya çıkar. Vücuttaki sülfür bileşenli gazlar artar. Gazlar bağırsak kanalında tıkanmaya başlar. Aşırı yemek yeme karın şişliğine neden olur. Bağırsak kanalının tıkanması ve kabızlık durumunda karın şişliği görülür. Regl öncesi kişinin stres yaşanması karın şişliğine neden olur. Bağırsak içinde yer alan parazitler karın şişliğine neden olur.

Karın Şişliği Olanlar Nasıl Beslenmelidir ?

Karın şişliği olan hastalar bol bol lif içeren gıdalar tüketmelidir. Bitkisel tedavi yöntemleri ile kısa sürede etkili sonuç elde edilebilir. Karın şişkinliği için beslenme alışkanlığında değişiklik yapılmalıdır. Sindirim sistemini zorlamayan yiyecekler tüketilir. Kabızlık durumu mutlaka giderilmelidir.

Alttaki Başlıklarda Dikkatini Çekebilir

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.