• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

İlkbahar ve Yaz Modasında Siyah, Beyaz Çizgili Kıyafetler

Bu Trendi Takip Edin: Çizgili Kıyafetler

  • 1 Star
    Loading...

İlkbaharı yaşadığımız şu günlerde, haliyle tüm hanımlar ilkbahar ve yaz modasını yakından takip etmeye başladılar. Bu senede, her sene olduğu gibi oldukça iddialı kombinler sokakları süslemeye devam edecek diyebiliriz. Bu kombinlerden bir tanesi de, ilkbahar ve yaz modasında siyah, beyaz çizgili kıyafetler olarak karşımıza çıkıyor.

Bu çizgiler; enine, boyuna, kalın, ince fark etmeksizin iddialı bir akıma öncülük ediyor. Özellikle bu bahsettiğimiz sezonlarda, çizgili kıyafetlerin ön planda olması sebebiyle, ünlü tasarımcılar, tasarımlarında ve aksesuarlarında, en azından bir defa siyah, beyaz çizgiyi mutlaka kullanırlar. Bu kullanım, giyim ve aksesuar için kontrast oluşturmaktadır.

Çizgilerin mazisini incelediğimizde, denizcilerin kullandığı, mavi, beyaz çizgileri görmekteyiz. Bu renkler zaman içerisinde klasikleşerek, siyah ve beyaz uyumuna dönüşmüş ve kadınları büyülemiştir. Işıltı ve neşeyi seven güzel hanımlar ise, kırmızı ve beyazın uyumunu tercih etmişlerdir.

İlkbahar ve yaz modasında siyah, beyaz çizgili kıyafetler modasının, dezavantajı ise, kombinlenmesinin oldukça dikkat gerektirmesidir. Zira yanlış bütünleştirmeye çok müsaittir ve bu gerçekleştiği takdirde, bir moda faciası yaşanacaktır. Bu sebeple, uygulayan kişinin neyi nerede giyeceğini iyi bilmesi gerekmektedir. Eğer bilmiyorsa, uzman görüşü almakta fayda olduğunu söylemeliyiz.

Gelin şimdi sizlere konuyla ilgili birkaç tüyo vererek yardımcı olalım. Siz uzun boylu bir kadınsanız, seçiminiz enine çizgiler olmalıdır. Bu sayede boyunuz bir ölçü daha uzun görünecektir. Yok, kısa boyluysanız, o halde dikine çizgiler kullanmak zorundasınızdır. Böylelikle boyunuz normalden daha uzun görünecektir.

Bunun yanı sıra, kilolu ve büyük göğüslü hanımlar dikey çizgileri, zayıf ve fit hanımlar ise yatay çizgileri kombinlemelidir.

Giyim olarak, ilkbahar ve yaz modasında siyah, beyaz çizgili kıyafetler sadece bu sezonda tercih edilirken, aksesuar kullanımında senenin her dönemi çizgiler tercih edilebilmektedirler.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.