• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Gözlük Seçiminizi Kolaylaştırmanın İpuçları

Giysiler ve kombinasyonların en önemli ve tamamlayıcı aksesuarı olan güneş gözlüklerini seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

  • 1 Star
    Loading...

Giysiler ve kombinasyonların en önemli ve tamamlayıcı aksesuarı olan güneş gözlüklerini seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Güneş gözlüklerinizi satın almadan önce bu makaleyi okumak sizin yararınızadır.

Yaz aylarında kullandığımız en önemli aksesuar olan güneş gözlükleri, kıyafetlerimizin ve kombinasyonlarımızın en önemli ve tamamlayıcı aksesuarıdır.

Giysilerinizi yaz mevsiminde şık seçeneklerle tamamlamak ve modaya uygun markaların gözlükleriyle kıyafet kombinasyonları oluşturmak için Türkiyede hemen hemen tüm gözlük markalarını bulabilirsiniz . Güneş gözlüklerinin kullanımı artık bir aksesuar olarak kabul edilse de, güneş gözlüklerini seçerken en önemli şey sağlığımız açısından bizim için en uygun gözlükleri seçmektir. Bu nedenle, sadece renk, desen ve şekil değil, gözlüklerin seçiminde gözlüklerin özellikleri de dikkate alınmalıdır. Camın özelliklerine gelince, en çok akla gelen kelimeler polarize ve ultraviyole camdır. Kutuplaşma ve ultraviyole hakkında bilinmeyenlere bir bakalım…

Güneş ışığı yatay bir yüzeyden yansıdığında, genellikle çok rahatsız edici bir parlama olur. Ayrıca, uzun bir süredir böyle bir alevlenmenin ciddi göz hastalıklarına neden olabileceği bulunmuştur. Polarize güneş gözlükleri bu yansımaya dik yerleştirildiğinde, titreşimler geçecek ve yansımalar güneş gözlükleri tarafından emilecektir. Yüksek kaliteli polarize filtre sayesinde, ışık gözlere ulaşmaz ve polarize camın seçici aktarımı azalır. Ultraviyole cam, zararlı güneş ışınlarını önleyen bir tür camdır. Yani, polarize ve ultraviyole cam arasında bir seçenek yoktur. Gerekli tüm kiriş kırılmalarının sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlamak için, camın tüm özelliklere sahip olması gerekir.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.