• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Evde Kalıcı Saç Düzleştirme Nasıl Yapılır

Birçok kadın gibi, sizde parlak, canlı ve düz saçlara sahip olmayı isteyenlerdenseniz, makalemizi mutlaka okumanızı öneriyoruz.

  • 1 Star
    Loading...

Birçok kadın gibi, sizde parlak, canlı ve düz saçlara sahip olmayı isteyenlerdenseniz, makalemizi mutlaka okumanızı öneriyoruz. Düz saçlara sahip değilseniz, fakat kendinize yakıştırıyor ve çekiciliğini yaşamak istiyorsanız, uygulayabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki, yapay yöntemlerdir ve bu yöntemler, aşağı yukarı bir sene boyunca kalıcılığını korumaktadır.

Biz bugün sizlere, evde kalıcı saç düzleştirme nasıl yapılır bunu anlatmak istiyoruz. Öncelikle altını çizmeliyiz ki, bahsettiğimiz yapay yöntemler, saçlarınızın kırılmasına ve güçsüzleşmesine sebep olacağı için çok tercih etmemeniz gereken bir seçenektir. Bu sebeple doğal seçeneklere başvurmak, saçınızın canlı, sağlıklı görüntüsünü muhafaza etmesine yardımcı olacaktır. Sonuç olarak, dilediğiniz düz saçlara sağlıkla kavuşmak mümkündür.

Evde Kalıcı Saç Düzleştirme Nasıl Yapılır?

İsminden de anlayacağınız üzere bu yöntemler, doğal ve sağlıklı ürünleri, ev ortamında hazırlayarak, saçlarımıza uygulamamız şeklinde gerçekleşmektedir. Biz, bugün bu yöntemlerden üç tanesini anlatarak, saçlarınızın aynı anda hem düz, sağlıklı, güçlü ve bakımlı nasıl görüneceği konusunda sizlere bilgiler sunacağız.

Limon suyu ve Hindistan Cevizi Sütüyle Saç Düzleştirme Yöntemi

Limon suyu ve Hindistan cevizi sütüyle saç düzleştirme yöntemi, adından anlayacağınız gibi iki doğal ürünün karışımından oluşmaktadır. İkisi krem kıvamında karıştırılarak, haftada iki kez saça uygulanır. Sonrasında hazırladığımız krem, 5-6 dakika süresince saçta tutularak, ılık suyla durulanır. Bu uygulama her hafta yapıldığı takdirde, saçlarınız için muazzam bir saç düzleştirme yöntemi yapmış olursunuz.

Süt ve Bal Kullanılarak, Saç Nasıl Düzleştirilir?

Gelelim, evde uygulayabileceğimiz bir diğer doğal saç düzleştirme yöntemine. Süt ve Bal Kullanılarak, Saç Nasıl Düzleştirilir? Bu yöntemde karışımı hazırlamak için, 1 fincan süte, 2 yemek kaşığı bal ve taze çiçek püresi ekliyoruz. Eklediğimiz bu ürünleri güzelce karıştırıyoruz. Saçımıza uygulama aşamasında, karışımı saçımıza yayarak, iki buçuk saat süresince bekletiyoruz. Durulama aşamasında, katkısız bir şampuanla arındırıp, ılık suyla yıkıyoruz. Uygulamayı haftada bir kez olmak üzere, düzenli tekrarlıyoruz.

Zeytinyağı ve Yumurta Kullanılarak Saç Düzleştirme

Bu karışım, saçlarınızı düzleştirecek, dahası saçlarınız bu sayede yumuşak ve parlak olacaktır. Karışımı elde etmek için, iki tane yumurtayla birlikte, zeytinyağımızı, homojen bir hal alana dek karıştırıyoruz. Saçımıza masaj yaparak uyguluyoruz. 1-1,5 saat süresince, saçımızda bekletip, yine katıksız bir şampuanla duruluyoruz. Haftada bir veya iki kere bakımı tekrarlıyoruz.

Makale haricinde İsterseniz birde  Saç Düzleştirme ile ilgili videoyu izleyebilirsiniz

ETİKETLER