• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

En Güzel Göz Makyajı

Göz Makyajı Teknikleri.Doğru Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

 • 1 Star
  Loading...

Göz Makyajı Teknikleri

Doğru Göz Makyajı Nasıl Yapılır.Baştan çıkaran bakışlara sahip olmayı her hanımefendi ister fakat bu tarz bir bakış için göz makyajı mevzusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Göz makyajı mevzusunda göz renkleri oldukça etkilidir. Göz makyajı ile ilgili olan tekniklerin göz rengi ile birleştirilmesinin sonucunda muhteşem bakışlara sahip olabilirsiniz.

Bal Rengi Göz Makyajı ve Teknikleri

Bayanlarda en zor rastlanan göz renklerinden bir tanesi bal rengidir. Bal rengi yeşil ve ela içinde kalmış olan sarı tonlarına yakın bir göz rengidir. Keskin ve görkemli bir göz yapısının olmasının yanında birçok şahıs tarafınca sevilen ve ilgi gören bir göz rengidir. Bu göz rengi için metalik ve altın rengi olan tonların kullanılması gözlerin daha belirgin bir hale gelmesine olanak sağlar. Bu tarz tonlar bal rengine sahip olan gözlerle görkemli bir uyum içindedir.

Bunların yanı sıra gri, haki, yeşil tonlarda bal rengi gözler için oldukça uyumlu olarak karşımıza çıkar. Bakır ve lacivert tonlardaki kalemlerin tercih edilmesi ile keskin bakışlar elde etmek mümkündür. Bal rengi gözlere sahip olan kişilerin kesinlikle farlarda kahve tonlarını kullanmaması gerekmektedir, eyeliner kullanmak isteyenlerin ise muhakkak koyu kahve tonlarını ve siyah tonlarını tercih etmesi gerekir, rimel ve maskara kullanarak kirpikler istenilen kıvama ulaştırılabilir.

Göz makyajları 2018

Kahverengi Göz Makyajı

Hayatımızda en fazlaca rastlanabilecek olan göz renkleri içinde kahverengi gözler yer alır. Kahverengi göze sahip olan kişilerin aşağıda yer edinen 5 tane göz makyaj tekniğini uygulaması gerekmektedir.

 • Lacivert göz kalemi ile ilk olarak dumanlı bir göz makyajı oluşturulmalıdır, duman havasının katılmasının arkasından kahverengi tonlar ile oldukça iyi bir kontrast yaratmak gerekir. Nude renk bir ruj ile makyajın tamamlanması mükemmel bir görüntü ortaya çıkartır.
 • Kızıl ve bakır kahve tonlarında olan farlar ile kaş kemiğinin başlangıcından uygulamaya başlayarak göz makyajını tamamlamak gerekir. Bu dolgun bir göz makyajı ortaya çıkartır.
 • Koyu yeşil tonlar ile dumanlı bir makyaj stili ortaya çıkartmak mümkündür, dumanlı gözlerin ortaya çıkartılmasından sonrasında üst kirpiklerin dış ve iç kısımlarına siyah kalem sürmek gerekir. Bu gözleri belirginleştirmek için es geçilmemesi ihtiyaç duyulan bir detaydır.
 • Siyah göz kalemleri ile dumanlı bir makyaj ortaya çıkartmak aslen en mühim ve en iyi olan detaydır. Genel anlamda kahve gözlere sahip olan kişiler bu biçim makyajları daha fazlaca tercih etmelidir. Siyah kalemin alt ve üst kirpiklerin diplerine noktalar halinde uygulanması ve sonrasında dağıtılarak gizemli bakışlar ortaya çıkartılması gerekir.
 • Bir tek eyeliner kullanarak da göz makyajı bitirilebilir, eyeliner çekilmeli, kirpik diplerine beyaz kalem uygulaması yapılmalıdır.

Yeşil Göz Makyajı

 • Göz makyaj bilgileri içinde yeşil gözler için olmazsa olmaz olan renk seçimlerinin içinde mor tonları yer alır. Mordan bordoya kadar tüm renkler bu gözlerde kullanılmalı ve bu sayede çekici bir görünüme sahip olunabilir.
 • Gözlere pırıltı katmak için seçilmesi gerekli olan tonlar kesinlikle bakır ve altın tonlarıdır. Bakır ve altın tonlar göz kapaklarının uç kısımlarına doğru ya da alt kısmına uygulandığında pırıltılı bakışlara sahip olmak mümkündür.
 • Yeşil göze sahip olan kişilerin siyah göz kalemlerini ve siyah eyelinerı kullanmayı unutması gerekir, bunlar yeşil gözün güzelliğini ortadan kaldırır. Daha gri ve kahve tonlarını tercih etmelidir, bu tonlar bakışların yumuşamasına ve kullanılacak olan far ile uyumlu bir görünüme olanak sağlar. Organik görünüm kazanmak için kesinlikle kahverengi rimel tercih edilmelidir.

Mavi Göz Makyajı

 • Mavi göz için tamamı ile uyumlu olan renkleri bulmak oldukça zor olsa gerek, mavi renk bağımsız olduğundan dolayı başka bir renk ile karıştırılmamalıdır.
 • Maviyi en iyi tamamlayan bronz renklerdir, alternatif olarak kahve tonları da kullanılabilir.
 • Siyah kalem tercih edilecekse, gözlerin rengini daha fazlaca ön plana çıkartmak amacı ile siyahın yanında kesinlikle bronz yada kahve renkler kullanılması gerekir.
 • Mavi gözler için sık şekilde kullanılması önerilmekte olan bir başka renkte turuncudur, turuncu şeklinde zıt renkler gözlerin berraklığını ortaya çıkartır.
 • Kahverengi ya da bronz renklerin kullanımı yapılacaksa, kirpik diplerine daha yoğun şekilde sürülmeli, yukarıları doğru da daha hafifçe şekilde sürülmelidir. Rengin gözlerin iç kısımlarında daha koyu olması, göz kapaklarının dış kısımlarına doğru daha açık şekilde olmasına itina gösterilirse daha başarıya ulaşmış bir makyaj olacaktır.
 • Mavi gözlerde gri tonları da tercih edilebilir, bu renk gözlerin görünmesine engel olsa bile hakkaten göz rengini belirlemek adına oldukça güzel bir tondur.
 • Mavi tonlarda giyim seçimi yapılmışsa gene mavi bir göz farı ile tamamlama yapılması gerekir. Burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan nokta göz renginden daha koyu olan bir farın tercih etmemektir. Açık onların kullanılması gözlerin rengini daha fazlaca vurgulamaya destek olarak mükemmel bir göz makyajını da gün yüzüne çıkartacaktır.
 • Dışarıdan bakan kişiler orantılı ve fazlaca güzel mavi gözler görüyorsa, koyu kahve olan göz kalemi tonlarını kullanmaya itina göstermek gerekir. Koyu kahve göz kalemleri ile kaşlarınızı boyanabilir ve koyu duman rengini elde edebilecek farlar ile görkemli bakışlara adım atılabilir.

Her bayanın makyaj çantasının başrolünde eyerline yer alır. En güzel ve en muntazam şekilde uygulamak birazcık zor olsa da, birazcık ergonomik yaptıktan sonrasında kolay şekilde uygulanabilir. Fakat göz şeklinin hangi tür eyeliner tipine uygun bulunduğunu bilmek gerekir.

Birbirine Yakın Gözler

Bu tip gözlere sahip olan kişilerin gözlerini birbirlerinden uzakta görünmesini sağlamaktır. İlk olarak göz pınarı kapatıcısı uygulanarak aydınlatma sağlanmalıdır, sonrasında göz kalemi ile gözlerin tam orta noktalarından başlayarak yan şekilde bir ”V” harfi oluştur. Üstünden eyeliner ile geçilmesi ve gözlerin bitim kısmında kalınca bir kuyruk oluşturulmalıdır.

Asimetrik Gözler

Bir göz diğer gözden daha büyük gözüküyorsa, her iki gözünde eşit olması adına uygun olan tekniklerin kullanılması gerekmektedir. Siyah göz kalemi çeşitleri ile gözlerin iç köşelerinden dış köşelerine kadar çizgi çekilmesi gerekir. Daha ufak görünmekte olan gözün dış köşesine daha kalınca bir uygulama yapıldığında, öteki göz ile aynı orantı yakalanmış olur.

Geniş Gözler

Geniş gözlere sahip olan kişilere her türlü eyeliner seçimi uyum sağlamaktadır. Bilhassa kedi gözler bu tip gözler için oldukça uygun olan makyaj çeşitleri içinde bulunur. Kalaj göz kalemi kullanılması ile göz pınarlarından iç kısma doğru küçük olacak şekilde ters ”V” harfi oluşturulmalıdır. Sonrasında jel olarak tasarlanmış olan eyeliner ile göz pınarlarından dışa doğru kalınlaşacak olan çizgi çekilmeli ve çizginin iç kısmı doldurulmalıdır. Kalınca bir kuyruk çekerken, kuyruğun uç kısmını kaşlara doğru uzatmaya itina göstermek gerekir.

Ufak Gözler

Küçük gözlerde mühim olan onları ortaya çıkartmaktır, bunun içinde koyu tonlara sahip olan göz farlarının göz kapağına sürülmesi gerekir. Üst kirpiklerin dipleri süresince, siyah göz kelemi uygulamasının yapılması gerekir. Göz farını ve göz kalemini parmakların ucu ile nazik bir halde dağıtmak gerekir. Bilhassa de gözlerin dış kısımlarında gölge oluşturmak için göz farının bu bölgede daha yoğun uygulanması gerekir. Altta bulunan kirpiklerin dip kısımlarına aynı uygulamanın yapılması gerekmektedir.