• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Doğru Göz Makyajıyla Etkileyici Bakışlar

Kadınlar mimiklerini ve beden dillerini çok iyi kullanabildikleri için, karşı cinsi kolaylıkla etkileyebilmektedirler.

  • 1 Star
    Loading...

Kadınlar mimiklerini ve beden dillerini çok iyi kullanabildikleri için, karşı cinsi kolaylıkla etkileyebilmektedirler. Derin bakışlar yanı sıra, doğru göz makyajıyla etkileyici bakışlar sahibi olmak gayet mümkündür. Bu sayede, herkesi kendimize hayran bırakarak, günün yıldızı olmamamız için hiçbir neden yok. Gelin şimdi bunu başarabilmemiz için, doğru tekniklerle nasıl göz makyajı yapmalıyız, birlikte inceleyelim.

Öncelikle belirtmeliyiz ki, doğru göz makyajıyla etkileyici bakışlar için siyah renk, olmazsa olmaz tercihimizi oluşturmalıdır. Göz alt ve üstlerimize siyah kalem, siyah maskara, eyeliner ve hatta uygun zamanlarda siyah far, muhteşem bakışlara sahip görünmenizde büyük rol oynar.

İkinci olarak dikkat etmeniz gereken nokta ise, kendinize yakışan doğru renkleri belirlemeniz gereken aşamadır. Soğuk renkler mi, sıcak renkler mi bunu belirlemeli ve makyaj çantanızı buna göre ayarlamalısınız. Kahveler, griler, yeşiller veya maviler… Sizin renginiz hangisi? Soğuk renkler mavi, sıcak renklerse sarı bazlıdır. Farın önemi, makyajın size ifadenizi katan aşaması olmasıdır.

Açık ton ya da belirlediğiniz rengi, parmağınızla göz kapağınıza sürün. Uç bölgeyi yaydırın. Bu şekilde gözleriniz derinlik kazanacaktır. Göz kaleminizi uygulayarak, farınıza hafifçe dağıtın. Göz bölgesinin dışına taşmamasına özen gösterin. Maskaranızı, gözünüzün üst bölgesinden alt bölgesine doğru zikzaklar şeklinde sürün. Bu aşamayı tersten de uygulayın.

Krem ürünler tercih etmeniz, daha sonra malzemenin birikip, kötü bir görüntü oluşturmasını önleyecektir. Makyajın öncesinde, krem pudra veya gözaltı ürünü yorgun görünümünüzün ortadan kalkmasına yardım eder.

Doğru göz makyajıyla etkileyici bakışlar için gelelim far aşamasına. Öncelikle açık ton farımızı göz kapağımıza sürüyoruz. Parmağımızla dağıtıyoruz. Sezonun trend rengi olan, kendimize yakışan uygun rengi, kirpik dibimize uyguluyoruz. Göz kalemimizi dıştan içe doğru, eyelinerimizi ise kirpik diplerimizden başlayarak geçiriyoruz. Yapacağınız hafif bir kuyruk, etkileyiciliğinizi arttırabilir. Maskara ise, derinliğinizi arttıracaktır. Kaşlarda kalem kaşı kullanın ve senenin modasının kalın kaç olduğunu unutmayın.