• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Dekorasyon Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Evinizi dekore ederken, uyulması gerekli püf noktaları

  • 1 Star
    Loading...

Evinizi dekore ederken, uyulması gerekli püf noktaları bilmeniz, hata yaparak yanlış adım izlemenizi ve mekânı yanlış değerlendirmenize engel olur. Böylelikle, eviniz gönlünüze göre dizayn edilmesinin yanı sıra, kullanışlı bir şekil kazanabilir.

Gelin şimdi, dekorasyon yaparken nerelere dikkat etmeliyiz, püf noktaları birlikte inceleyelim.

-Öncelikli olarak, evinizde nasıl bir dekorasyon hayal ettiğinizin ana hatlarını belirlemelisiniz. Kullanacağınız mekânda, neleri görmek, nelerden uzak kalmak istediğinizi bilmeniz, doğru ürünleri tercih etmenizde temel oluşturacaktır.

Dekorasyonunuzda çoğunluk gibi, beyaz rengi hâkim kıldıysanız; mavi, yeşil ve kırmızı renk tonlamalarıyla, hanenize canlılık katmanızı öneririz.

-Evinizde kendinizi ifade etmek istiyorsanız, ilgi alanlarınızı ve kendinizi anlatan köşeler oluşturun. Böylelikle karakteristik bölgeler yaratabilirsiniz.

-Kalabalık eşyaları tercih etmeyin. Mekânı rahat kullanmak ve göze hoş görünmesi açısından, bu maddeye dikkat etmek önemlidir, toplu yaşam mekânınızı genişletmiş olursunuz.

Mutfak dekorasyonunuzda, kullanım alanlarınızda pratikliğe önem verin. Bunu yaparken, ilgi çekici dekoratif malzemeler kullanarak, farkındalık yaratın. Sizde hem kullanışlı, hem de göz alıcı mutfaklara sahip olabilirsiniz.

-Eviniz küçükse ve çalışma alanına ihtiyacınız varsa, bunun için bir oda ayırmanız mümkün olmayacaktır. Evin bir köşesinde, kapılı bir alan oluşturarak, ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Çalışma alanınızı yaratırken, kargaşayı engellemiş olursunuz.

Veranda, balkon veya teras; hangisine sahip olmuş olursanız olun, bu alanları da dekore etmeyi ihmal etmeyin. Şıklığınızı ve dekorasyonunuzu, evin dışına taşımanız oldukça olasıdır.

Dekorasyon modelleri seçilirken, kumaş seçimi oldukça önem arz etmektedir. Zevkinizi yansıtacak, doğru kumaş tercihleri, aksesuarlarınızı alırken size kolaylık sağlayacaktır. Sonuca varıldığında ise, sizi yansıtan, hoş bir ev elde edebilirsiniz.

-Doğru objelerin, bir araya gelmesi sonucunda, sanatsal alanlar oluşturmanız oldukça kolaydır. Objeler sayesinde eviniz, bir tarz kazanacaktır.

Sizde, dekorasyon yaparken nerelere dikkat etmeliyiz başlığımızda belirttiğimiz ana maddelere uyarak, tarzınızı oluşturabilir, birbirinden güzel yaşam alanları elde edebilirsiniz.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.