• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Cildiniz İçin Yüz Bakımının 16 Harika Faydası

Hiçbir şey, parmaklarınızı yüzünüz üzerinde kaydırdığınızda ve bu yumuşak ve süt gibi bir cildi hissettiğinizde aldığınız hisle uyuşmuyor. 

Cildiniz İçin Yüz Bakımının 16 Harika Faydası
 • 1 Star
  Loading...

Hiçbir şey, parmaklarınızı yüzünüz üzerinde kaydırdığınızda ve bu yumuşak ve süt gibi bir cildi hissettiğinizde aldığınız hisle uyuşmuyor. Birçoğunuz evde günlük bir cilt bakımı yapıyoruzdur. Ayrıntılı olmayabilir, ancak en azından cildinizi korumanıza yardımcı olur. Ancak arada bir, profesyonellerin cildinize bakmalarına izin vermek iyidir. Evet, yüz bakımının faydalarından bahsediyorum.

Yüz bakımının cildinizi şımartmanın anlamsız bir yolundan başka bir şey olmadığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

Cilt bakımı, cildinize 360 ​​derecelik bakım almanın çok adımlı bir yoludur. Nasılmı? Ben bu yazıda ele alacağım bunu. Okumaya devam edin.

Neden Yüz?

Yüz bakımının salonda boşa harcanan bir saatten (ve paradan) başka bir şey olmadığını düşünüyorsanız, tekrar düşünün!

Lekeleriniz, hiperpigmentasyonunuz, şiddetli akneleriniz veya başka bir probleminiz olmasa bile, yüzünüzün sağlıklı ve cilt sorunlarından uzak tutulması için eğitimli bir uzman tarafından şımartılması gerekir.

Ayrıca, cildinizin bir şeye ihtiyacı olup olmadığını veya hormonlara, kirliliğe, strese ve diğer elementlere nasıl tepki verdiğini öğrenmenin en iyi yoludur. Evde cildinize iyi bakmanız için DIY ipuçları aldığınızı biliyorum, ancak bir profesyonel cildinizi gerçekten anlamanıza yardımcı olabilir. Ve, bahsetmiyorum bile, bu muhteşem yüz masajı sadece cildinizi parlatmakla kalmaz, aynı zamanda sizi yok eder ve rahatlamanıza yardımcı olur.

Henüz ikna olmadınız mı? İşte bugün yüz bakımı yaptırmanız için 16 neden.

Yüz Masajının Faydaları

1. Stresi Azaltın ve Psikolojik Rahatsızlığı Giderin

Bunu iddia etmiyorum. Biyomedikal Araştırma dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre, yüz masajı sempatik sinir sisteminizi harekete geçirir. Bu endişe düzeyinizi azaltır ve ruh halinizi yükseltir .

Vücudunuzdaki çeşitli sistemlere bağlı yüzünüzde yüzlerce baskı noktası var. Bu basınç noktaları masaj yaptığında, vücudunuz buna cevap verir. İyi bir yüz masajı sadece cildinizi parlatmaz, aynı zamanda diğer organların çalışmasını da etkiler. Bu, yüzün için bir tür egzersiz. Tüm baskı noktalarını bilmek sizin için mümkün olmadığından, bu yüz masajını yaptırmak için bir profesyonel ziyaret etmeniz gerekir.

2. Cildinizi Temizleyin

Mükemmel bir yüz bakımı, yüzünüzü iyice temizler, bu da evde mümkün değildir. Bu şekilde düşünün – evde tüm ilaçlarınız var, ancak yine de doktorunuza yıllık ziyaretler yapmanız gerekiyor. Ciltçi, cilt tipinizi anlar ve iyi durumda tutmak için ne yapılması gerektiğini bilir. Gözenekleri açmak ve cildinizi iyice temizlemek için buhar kullanır.

3. Yaşlanmayı Önleyin

Kabul et – her geçen gün gençleşmiyorsun. Ve sadece bir yüzün olduğundan, ona iyi bakmalısın. Düzenli yüz bakımları ve yüz masajları hücre yenilenmesini artırır ve kollajen gelişimini destekler. Bu size daha genç görünen bir cilt sağlar.

4. Yüz Masajı Kan Dolaşımını Destekler

Bir araştırma, masajın vücudunuzdaki kan dolaşımını iyileştirdiğini söylüyor. Aynısı yüzünüz için de geçerlidir. Yüzünüzdeki gelişmiş kan dolaşımı, hücrelerinizin kanla birlikte taşınan çok miktarda oksijen ve besin alması anlamına gelir. Bu daha sağlıklı ve verimli hücrelere ve parlayan bir yüze karşılık gelir.

5. Cildinizi Gençleştirin

Yaşla, cildiniz parlaklığını kaybeder. Bu doğal. Yaşam tarzınız ve kirliliğiniz cildinizin iyileşmesini zorlaştırır. Yüz ciltleri gençleştirir. Terapist veya yüz uzmanı cilt dokunuzu iyileştirmeye yardımcı olan çeşitli yöntemler, ürünler ve teknoloji kullanır.

6. Yüz Ciltler Detoksifiye Yardım

Cildinizin düzenli olarak biriken atıklardan kurtulması gerekir. Bu doğru yapılmazsa, koparmalara neden olur. Bu yüzden bir cilt detoksu gereklidir. Her gün yüzünüzü temizlemekten ve yıkamaktan başka, yüzünü detoksifiye etmek için yüz bakımına ihtiyacınız vardır. Terapistler, yüzünüzü taze ve ışıltılı yapmak için antioksidan bakımından zengin kremler, deniz tuzu, bitkisel özler ve yağlar gibi bileşenler kullanır.

7. Sivilce ve sivilce izleri tedavisi

Bir sivilce (veya sivilce) sıktığınızda, yara izi bırakma riskiniz olur. Sivilce izleri inatçı olabilir, ancak yüz bakımları onları tedavi etmenize yardımcı olabilir. Estetikçiler sivilceleri tedavi etmek için sıklıkla salisilik asit içeren ürünler kullanırlar. Bir çalışma, salisilik asit soymalarının sivilceyi ve bunun sonucunda oluşan izleri azaltmaya yardımcı olduğunu göstermektedir .

8. Whiteheads ve Blackheads ortadan kaldırmak

Ekstraksiyon yüzün önemli bir parçasıdır. Yetenekli bir kişi, cildinize zarar vermeden tüm beyaz başlıkları ve siyah noktaları çıkarmak için çıkarma aracını kullanır. Bu evde mümkün değil. Siyah başlıklar ve beyaz başlıklar gözenekleri tıkar ve cildinizi matlaştırır. Yani, cildiniz biraz inişli çıkışlı görünüyorsa, bir yüz için gitme zamanı.

9. Tüm Gözenekleri Aç

Çevresel serbest radikallerin neden olduğu tüm kirlilik ve zararlardan kaçınmak imkansızdır. Cildiniz günlük olarak UV ışınları ve diğer toksik maddeler ile bombalanır. Bunlar yüzeyinde birikir ve gözenekleri tıkar. Bir yüz sırasında, profesyonel gözenekleri açmak ve tüm ölü hücreleri çıkarmak için buhar kullanır, böylece sivilce ve diğer cilt sorunlarını önler.

10. Cildinizi Pullaştırın

Pul pul dökülme, ölü cilt hücrelerinin nazikçe cildinizin yüzeyinden çekildiği işlemdir. Hücreler ölür ve yüzeyde birikme eğilimindedir (alınmazsa), cildinizi pürüzlü ve kuru hale getirir. Evde bir ovalama yaparak cildinizi temizleyebilseniz de, ölü cilt hücrelerini doğru bir şekilde çıkarmak istiyorsanız, yüz bakımına gitmek en iyi seçenektir. Cilt yüzeyini iyice temizleyen ve altında cildin sağlıklı bir katmanını ortaya çıkaran kimyasal peeling kullanılmasını içerir.

11. Cildinizi Sıkılaştırın

Yaşla birlikte, kollajen üretimi azaldıkça cildiniz esnekliğini kaybeder. Yüz bakımı sırasında profesyoneller, kollajen üretimini uyaran ve yaşlanma belirtilerini azaltan bitkisel özlerle zenginleştirilmiş kimyasal peeling, yüz paketleri, maskeler, losyonlar ve kremler kullanırlar.

12. Göz Torbaları Altını ve Koyu Halkaları Ortadan Kaldır

Gözlerinizin altındaki cilde özel bir dikkat gösterilmesi gerekiyor, çünkü yüzün kalan kısmındaki ciltten çok daha ince. Doğru şekilde tedavi etmediğinizde, göz torbaları, koyu halkalar ve karga ayaklarının altına girersiniz. Estetikçiler hassas göz bölgesinin altındaki bölgelere nasıl davranılacağını bilirler. Kullandıkları göz kremleri, göz çevrenizdeki hassas cildi tedavi etmek için özel olarak hazırlanmıştır ve yaşlanma karşıtı faydaları vardır. Çoğu tedavi sırasında gözlerinizi gevşetmek için salatalık dilimleri kullanır. Salatalık, yorgun cildi yeniden nemlendiren ve koyu halkaları ve kırışıklıkları gideren K vitamini içerir.

13. Yüz Maskeleri Cildinize Yumuşak ve Parlayan Bir görüntü sağlar

Estetisyen cilt türünüz için özel olarak tasarlanmış bir maske hazırlar. Cildi nemlendirir ve cilt gözeneklerini arındırır. Ayrıca, hiperpigmentasyonu azaltan ve cildinizi sıkılaştırıcı maddeler içerir.

14. Cildinizin emilim yeteneklerini artırmak

Bu düzenli bir yüz bakımı için gitmenin bir başka avantajı. Cildinizin diğer ürünleri etkili bir şekilde emmesini sağlar. Kozmetik ürünlere çok para harcıyor olabilirsiniz ancak bunların cildiniz tarafından emilmediğini görebilirsiniz. Niye ya? Cildinizin yüzeyi o kadar pürüzlü olduğundan, düzgün bir şekilde geçemezler. Düzenli yüz bakımlarında cildiniz pürüzsüz ve ürünleri emmeye hazır hale gelir.

15. Uzman  Arayın

Yüzler uzman görüş ve önerileriyle birlikte gelir. Herhangi bir yüz bakımından önce, uzman estetisyen size cilt tipinizi, karşılaştığınız sorunları ve hangi sorunları gidermek istediğinizi sorar. Bir çözüm sunmadan önce cildinizi inceler ve sorunu analiz ederler. Cildiniz için yararlı olan ürünleri ve tedavileri seçerler.

16. Kendinize Düzgün Bir Cilt Tonu Verin

Cildindeki koyu lekelerden mi endişeleniyorsun? Bunlar cildinize ve saçınıza renk veren melaninden başka bir şey değil. Yaşlanma, çok fazla güneşe maruz kalma ve hormonal değişiklikler çok fazla melanin üretimine neden olabilir ve bu da karanlık noktalara neden olabilir. Bir yüz, bu koyu lekeleri dengeler ve size parlak bir cilt tonu verir.

Gördüğümüz gibi, yüz bakımlarının bir çok faydası var. Ne sıklıkta yaptırmanız gerektiğini merak ediyor musunuz? Bir çok faktöre bağlı. Onları kontrol edelim.

Yüz Masajına Ne Kadar İhtiyacınız Var?

Bu gibi birkaç faktöre bağlıdır:

 • Cilt Tipiniz: Akneye ve kopmaya eğilimli yağlı bir cildiniz varsa, iki haftada bir (yüzler yumuşayıncaya kadar) bir yüz bakımına ihtiyacınız vardır. Kombine, kuru veya normal bir cildiniz varsa, ayda bir kez sorun yoktur.
 • Cildinizin Durumu: Siyah noktalarınız veya donuk cildiniz var mı? Veya akne ve hiperpigmentasyon? Yüz bakımlarınızın sıklığı, yaşadığınız soruna bağlıdır.
 • Cilt Bakım Hedefleri: Bir ömür boyu güzel ve genç görünen bir cilt istiyorsanız, erken başlamalısınız. Yüz rutini estetik uzmanının önerdiği şekilde dini olarak izleyin. Cildinizin görünümü hakkında endişe duyan biri iseniz, yüz rutinlerini ciddiye almalısınız.
 • Bütçeniz: Bütçeniz cilt bakımı rutini etkiler. Birçok yüz bakımı size bir bombaya mal olacak. Sıkı bir bütçeniz varsa, iki ayda bir yüz bakımı yaptırmayı deneyin.

Yüz rutinlerinin sıklığı konusunda bir estetisyene danışmak her zaman daha iyidir.

Fakat başlamadan önce, birkaç şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir.

Cilt Bakımı Sırasında Alınacak Önlemler

 • Herhangi bir tedaviye başlamadan önce daima bir yama testi yapın. Bu, kullanılacak ürünlerin cildinize uygun olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Hassas cildiniz varsa, özellikle dikkatli olmalısınız.
 • Bir yüz bakımı için güvenilir bir estetisyene ya da salona gidin. Cilt tipinizi bilirler ve tam olarak neye ihtiyacı olduğunu önerebilirler. Yüzünüzü tazelemek için basit bir yüz bakımına ihtiyacınız olsa bile, rastgele herhangi bir salonu ziyaret etmekten kaçının.
 • Her zaman estetisyeninizle konuşun ve herhangi bir ürün alerjiniz varsa ona haber verin. İlaç kullanıyorsanız veya herhangi bir cilt merhem kullanıyorsanız, yüzünüze başka bir ürün uygulamadan önce bir doktora ve estetikçiye danışın.
 • Hamileyseniz ve belirli bir bileşen sizin için uygun değilse, derhal estetisyeni bilgilendirin.
 • Bir yüz bakımı yaptırdıktan hemen sonra güneşten kaçının. Güneş koruyucu krem, şapka ve şemsiye yüzünüzden sonra en az bir hafta kullanın.
 • Yüzünüzde morluklar veya yanıklar varsa, bir yüz prosedürü uygulamayın. Önce iyileşmelerini bekleyin.
 • Yüzünüzde en az bir veya iki gün yüzünüzde sabun kullanmaktan kaçının.

Yüzümüz bir saadet mutluluğundan çok daha fazladır. Cildinize “Seni seviyorum” demenin bir yolu. Öyleyse bir yüz bakımı yapın ve aşağıdaki iletişim kısmından deneyiminizi bize bildirin.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.