• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Cildin Doğal Güzelliği İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt Bakımı Yetişkin her iki kadından biri sivilce sorunu yaşamaktadır.

  • 1 Star
    Loading...

Cilt Bakımı

Yetişkin her iki kadından biri sivilce sorunu yaşamaktadır. Her kişi, cildinin kendi özelliklerine göre, farklı akne sorunları çekmektedir. Cildin doğal güzelliği için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, incelemeden önce, cilt sorunlarına neler sebep olur birlikte inceleyelim. Bunlardan önceliklisi, genetik sebeplerdir. Yanı sıra, cildin düzenli temizlenmeyişi, düzenli beslenilmemesi ve yaşadığımız streslerde neden olarak gösterilebilir. Sivilce oluşumuna neden olan şeyleri bilmemiz, oluşmasının durdurulmasını önlememiz açısından çok önemlidir. Şimdi gelelim bu sivilcelerle nasıl başa çıkarız, bunları incelemeye.

Merhem ve çeşitli kimyasal ürünlerle sivilcelerimizle baş etmek mümkündür. Ama en sağlıklısı, sivilcelerin oluşumunu doğal yollarla önlemektir. Bu aşamada, mutlaka söylememiz gereken ayrıntı, beslenme şeklimize çok dikkat etmemiz gerektiğidir. Sağlıklı beslenme ve doğru alınan gıdalar sayesinde, cildimiz rahatlayacağı gibi, sivilce problemimizde azalır.

Sağlıklı beslenme kısa vadede çözüm değilmiş gibi görünse bile, zaman içinde mucizevi bir etki yaratacaktır. Cildin doğal güzelliği için dikkat edilmesi gerekenler başlığımız altında, nasıl beslenmeliyiz, birlikte göz atalım.

İlk olarak şunu söyleyebiliriz ki, basit karbonhidrat beslenme şekli yerine, protein ağırlıklı beslenmeyi tercih etmelisiniz. Bunun ana amacı, şekere dönüşen ve hormonların dengesini bozan karbonhidratlardan uzaklaşmaktır. Yanı sıra, tahıllı gıda ve yağsız proteinlerde, cilt döküntülerinin oluşmasına engel olacaktır.

Öğünlerinize dikkat etmenizde, çok önemli diğer bir husustur. Öğünlerinizi düzene sokmalı, sık ve az şekilde dengeli olarak beslenmelisiniz. Yağlı besin maddelerini hayatımızdan çıkararak, cildimize faydalı yeşil sebze ve meyvelerle cildinizi arındırın. Yeşil sebze ve meyveler, içerdikleri yüksek mineral ve vitaminler sayesinde bunu başaracaktır.

Yeterli miktarda su tüketimi de, çok önemli bir diğer madde olarak sayılabilir. Bu sayede, bedeniniz ve iç organlarınız ferahlayacağı gibi, stresinizde de azalma görülecektir. Ayrıca, tükettiğiniz besinlerin, metabolizmanızda daha iyi işlenmesini sağlayacaktır.

Cildinizin nelere alerji gösterdiği konusunda mutlaka bilinçlenin. Bunun için, doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz. Hangi besinlere karşı cildinizin tepki gösterdiğini bilmeniz ve bu besinlerden uzak kalmanız, cildinizi koruyacaktır.

Probiyotikler, sindirim sistemi için çok önemlidir. Sindirim sisteminizin rahatlaması, cildinizin ışıltısına da yansıyacaktır. Bu ihtiyacınızı, kapsül, toz veya besin maddeleri aracılığıyla almanız olasıdır.

Cildin doğal güzelliği için dikkat edilmesi gerekenler başlığımızda sayabileceğimiz önemli diğer bir madde, vücudunuzda detoks görevi sağlayan bitki çaylarını düzenli olarak tüketmenizdir. Detoks, karaciğeri rahatlatır. İçki ve yanlış beslenmeyle karaciğerimizi zorlarsak, cildimiz olumsuz etkilenecektir. Süt, kırmızı yonca, dulavratotu kökü sayabileceğimiz detoks içeceklerdir.

ETİKETLER