• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Birlikte Olduğunuz Kişinin “Doğru Kişi” Olduğu Nasıl Anlaşılır

Beraber Olduğunuz Kişinin “Doğru Şahıs” Olduğunu Anlayabilmeniz İçin 9 İşaret

  • 1 Star
    Loading...

Beraber Olduğunuz Kişinin “Doğru Şahıs” Olduğunu Anlayabilmeniz İçin 9 İşaret

Aşk, dünyanın her yerinde değişik tanımlara, biçimlere ve eylemlere sahip olan kim bilir hiçbir vakit sırrı çözülemeyecek olan bir duygu. Duyguların en karmaşığı, en çetrefillisi ve en vazgeçilmezi. Yaşamın tam merkezi ve bununla birlikte en dip köşesi.

Dünya üstünde hepimiz için “doğru şahıs” kısaca bir “ruh eşi” var mı bilemiyoruz. Eğer var ise, 7.6 milyar insan içinden “ruh eşimizi” bulabilme olasılığımız ne kadar yüksek tartışılır.

Eğer ki doğru insanı bulduğunuzu düşünüyorsanız ya da biriyle beraberken “Doğru şahıs mi?” diye sorguluyorsanız kendinize bazı sorular sormanız gerekebilir.

Bu cevaplar normal olarak bizi kati ve değiştirilemez bir sonuca ulaştırmaz fakat bu sorgulamada oldukça yardımı dokunabilir.

İşte uzmanların belirlediği 9 durum. Uzmanlar, eğer çift olarak bu tarz şeyleri yapmıyorsanız o kişinin “ruh eşiniz” ya da “doğru şahıs” olmadığını düşünebileceğinizi söylüyor…

1. Onunla birlikteyken güvende sezmek

Günümüzde itimat mevzusu ilişkiler için oldukça mühim bir hale gelmiş durumda. Ne olursa olsun beraber olduğunuz kişinin yanındayken hem duygusal hem de fizyolojik anlamda güvende hissetmeniz oldukça mühim.

Ek olarak yanındayken kendiniz şeklinde olabilmeniz ve zor bir anınızda daima size destek olacağını bilmeniz de oldukça mühim.

2. Birlikte alışveriş yapabilmek

Alışveriş her ne kadar önemsiz ve yüzeysel bir mevzu şeklinde görünse de aslen destek, sabır ve saygıyla ilgili oldukça mühim mesajlar verir.

Birlikte bir şeyler paylaşabilmek, karşındakini idrak etmek ve onun gereksinimleri için sabırlı ve saygılı olabilmek bir ilişkide doğru kişide görülecek davranışlardandır.

3. Beraber eğlenebilmek

Elbet beraber pek fazla gülmediğiniz, eğlenmediğiniz fakat oldukça iyi anlaştığınız insanlarla beraber olabilirsiniz.

Sadece bu şekilde ilişkilerin çoğu zaman kısa sürdüğünü, uzun soluklu ilişkilerde gülmenin, birlikte eğlenebilmenin ve keyifli zaman geçirebilmenin oldukça mühim olduğu gözlenmiştir.

4. Birbirinize karşı dürüst olabilmek

Dürüstlük, aslen sıhhatli bir birlikteliğin temel taşıdır. İlişkide iki kişinin de karşısındakine karşı dürüst olması, aldatma, yalan söyleme şeklinde şeylere uzak olması; uzun soluklu ve sıhhatli bir birlikteliğin temel şartlarıdır.

Elbet karşınızdakinin doğru insan olup olmadığını anlamanın da… Çiftlerin birbirlerine güvenmeleri, en mühim sırrını paylaşabilmeleri oldukça önemlidir.

Eğer bu itimat ortamı oluşmuyorsa uzun solukta birçok problemle karşılaşılabilir.

5. Birlikte film izleyebilmek

Elbet hepimiz ortak zevklere sahip olmak zorunda değil, sadece çiftlerin bir ortak nokta bularak birlikte film izleyebilmeleri beraber geçirdikleri dönemin artmasını sağlar.

Ek olarak tıpkı alışverişte olduğu şeklinde bir şeyler paylaşmanızı ve iki taraf için muhteşem olmasa da bir filmi izlemeyi kabul ederek birlikte olduğunuz kişiyle güzel anlamış olur paylaşabilmenizi sağlar.

6. Açık sözlü ve net olabilmek

Çıkar ilişkisi gözetmeden, “Ben o şekilde yaparsam o da sonrasında şu şekilde der” şeklinde ince hesaplara girmeden, çiftlerin birbirine karşı açık sözlü ve saydam olabilmesi oldukça mühim.

Günümüzde birçok şahıs birlikte olduğu kişiden fena ya da acayip bulmuş olduğu özelliklerini gizliyor, bu da ilişkilerde oldukça yanlış bir davranış.

Her şey -in olduğu şeklinde görünmesi, hislerini olduğu şeklinde paylaşabilmeleri ve birbirlerini oldukları şeklinde kabul etmeleri uzun ilişkilerin en mühim özelliklerinden biri.

7. Kişisel alanlara saygı duyabilmek

İlişkide iki tarafın da ilişki odaklı yaşamak yerine kendi benliklerini kaybetmemeleri, özel zevkleri ve hobilerine vakit ayırabilmeleri, uygulanması zor olsa da oldukça mühim bir çizgi.

Bilhassa ülkemizde birçok ilişkide birlikteliğin tarafları, birlikte oldukları kişiden önceki hayatlarını tamamen yok sayıp, tek bir insanı yaşamının merkezine alarak yaşamaya başlıyor.

Elbet bu iki taraf için de çeşitli kısıtlamalara ve baskılara yol açıyor. Birlikte keyifli zaman geçirildiği şeklinde bireylerin, kendi dostlarıyla zaman geçirmeye ve zevk almış olduğu şeyleri özgürce devam ettirmeye de ihtiyacı olacaktır.

Bu özel alan, birlikteliğin taraflarının nefes almalarını ve özgür olduklarını hissetmelerini sağlar.

8. Birbirinizi farklılıklarınızla kabul edebilmek

Bir insana aşık olduktan sonrasında onu değiştirmeye çalışmak ne kadar mantıklı? Maalesef bir çok ilişkide bu yaşanıyor. Başlangıçta asla sorun olmayan mevzular problem yaratmaya ve bazı özellikler değiştirilmeye çalışılıyor.

Eğer karşınızdaki şahıs sizi olduğunuz şeklinde kabul edemiyorsa bu ilişkinizin uzun sürse bile, u davranışın oldukça büyük problemler doğuracağını gösterir.

9. Birbirinizle etkili ve sıhhatli bir yazışma kurabilmek

Tamamımız insanız ve konuşarak anlaşabilme yetisine sahibiz. İnsan olmamızın bir öteki getirisi de düşünerek değişik düşüncelere sahip olabilmemiz.

Bu yüzden çiftler birbirlerine kendi görüşlerini benimsetmeye çalışmak yerine birbirlerini anlamaya çalışmalı. Eğer bu sağlanamıyorsa ve devamlı biri kendi fikrini dikte ediyorsa birlikteliğin uzun sürme ihtimali oldukça düşüktür.

Bu şekilde bir durumda karşınızdakinin “doğru şahıs” olup olmadığını sorgularsınız.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.