• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Belde Kas ve Sinir Sıkışması

Belde kas ve sinir sıkışması kişinin aynı hareketleri uzun süre tekrar etmesine bağlı olarak ortaya çıkan bir rahatsızlık durumudur.

Belde Kas ve Sinir Sıkışması
  • 1 Star
    Loading...

Belde Kas ve Sinir Sıkışması Nasıl Ortaya Çıkar ?

Belde kas ve sinir sıkışması kişinin aynı hareketleri uzun süre tekrar etmesine bağlı olarak ortaya çıkan bir rahatsızlık durumudur. Aşırı gerilim ve zorlama sonucu ortaya çıkar. Bel bölgesinde hareket kısıtlamasına neden olur. Bel bölgesinde şiddetli ağrılar meydana gelir. Kişi günlük aktivitesini yapamaz ve yaşam kalitesi düşer.

Belde Kas ve Sinir Sıkışması Belirtileri Nelerdir ?

Belde kas ve sinir sıkışması yaşayan kişilerde zonkalama ve sızı görülür. Hastalığın belirtisi görünme şiddetine bağlı olarak değişir. Bel kasları şişmeye başlar. Kas şişerek ani kasılma görülür. Bel bölgesi spazm yaşanır. Sinirleri sertleşirmek için gerekli önlemler alınır.

Belde Kas ve Sinir Sıkışması Oluşma Sebepleri Nelerdir ?

Belde sinir sıkışması bacak ağrısı.Belde kas ve sinir sıkışması bir çok sebebe bağlı olarak ortaya çıkan bir rahatsızlık durumudur. Uzun süreli taşıma işlemi yapanlarda görülür. Uzun süre aynı pozisyonda durmak rahatsızlığı tetikler. Ayakta uzun süre kalmak, kötü ve olumsuz duruşlar belde kas ve sinir sıkışmasına neden olur. Eşyaları yanlış pozisyonda taşımak, ağır kaldırmak, bel kaslarını fazla çalıştırmak, ağır egzersiz çalışmaları, düşme sonucu kas ve sinir sisteminin zedelenmesi belde kas ve sinir sıkışmasına neden olur.

Belde Kas ve Sinir Sıkışması Nasıl Tedavi Edilir ?

Belde sinir sıkışması fizik tedavisini’de getirebilir fizik tedavisi eğer çok ağır bir şekilde rahatsızlık veriyorsa yapılmalıdır.Belde kas ve sinir sıkışması olan kişilerin en az 2 gün dinlenmesi gerekir. Dinlenme vücuttaki ağrı ve kızarıkların iyileşmesini sağlar. Vücutta görülen spazm azalır. Kişinin rahat pozisyon alması gerekir. 2 ve 4 günlük buz torbası uygulaması yapılır. Kan dolaşım sistemini düzene sokmak için hasarlı bölgeye sıcak su uygulaması yapılır. Ağrı kesici ilaçlarla ağrı ve sızılar dindirilmeye çalışılır.


İlginizi Çekebilir

ilgili içerik Gapo Sendromu