• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bağışıklık Sistemimizi Nasıl Güçlendirebiliriz?

Grip salgınlarına karşı kendimizi nasıl koruruz, bağışıklık sistemimizi nasıl güçlendirebiliriz gelin birlikte inceleyelim.

  • 1 Star
    Loading...

Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlenir

Grip salgınlarına karşı kendimizi nasıl koruruz, bağışıklık sistemimizi nasıl güçlendirebiliriz gelin birlikte inceleyelim.

Yapılan incelemeler, yetişkin insanların senede 3-5 defa, çocukların ise 7-9 defa üst solunum yolu enfeksiyonu rahatsızlığı çektiğini gösteriyor. Bu geçirilen enfeksiyonların çoğunluğunda sebep virüsler olması sebebiyle, tedavi yolu semptomatik olmaktadır. Hasta olmamızın en önemli sebebi, bağışıklık sistemimizin zayıf düşmesidir. O halde yapmamız gereken, onu güçlendirmektir. Bunu başarabilmek için uygulamamız gereken yöntemler, oksijen ihtiyacımızı düzenli karşılamak ve spor yapmak olarak gösterilebilir. Bunun yanı sıra, stresten uzak kalmak, hayatımızı pozitif şekilde sürdürmek, vitamin ağırlıklı düzenli beslenmek, sigara ve alkolü hayatımızdan çıkarmak, uyku düzenimize dikkat etmek uyulması gereken diğer kurallardır.

ilgili içerik İsveç Diyeti

Maalesef ki, bu saydığımız koşullar her zaman gerçekleşememektedir. Bu sebeple de, eczanelerden satın alacağımız besin destekleriyle, uygun koşullar sağlanır.

Bağışıklık sistemimizi nasıl güçlendirebiliriz sorusunun önemli yardımcılarından olan bu besin desteklerini şöyle sıralayabiliriz.

Afrika sardunyası; vatanı güney Afrika olan bu bitkinin diğer adı pelargonium sidoides kökü sıvı ekstresidir. Bitkinin kök özü, özellikle bronşit, anjin ve sinüzit gibi rahatsızlıklarda tedavi niteliği taşıdığı gibi, antiviral etkisi de bulunmaktadır. Balgam söktürür ve bağışıklık sisteminizi oldukça güçlendirir. Üst solunum rahatsızlıklarından kaynaklanan, öksürük, ateş, halsiz düşme ve boğaz yanması gibi şikâyetlerde iyileştirici özelliğe sahiptir. Şu ana kadar bir yan etkisiyle karşılaşılmamıştır.

Beta-glukan; bu besin maddesinin bağışıklık sistemi üzerindeki faydalı etkisi yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. Akyuvar hücrelerinin savunmasının artmasına ve etkinleşmesine yardım eder. Vücut direnciniz bu sayede güçlenir. Sağlıklı ve yetişkin kişilerin günde 10-20 mg alması kâfidir.

Ekinezya kış çayı; bu bitki Kuzey Amerika’nın yerli çayır bitkilerindendir. Yetişme sürecinde, kökü, gövdesi ve çiçeği medikal olarak kullanılmaktadır. Beyaz kan hücrelerinin, üretimini arttırmaktadır.

Sizlerde bu saydığımız yöntemlerle birlikte, bağışıklık sistemimizi nasıl güçlendirebiliriz sorusu cevabıyla kendinize dikkat edebilir, daha sağlıklı bir hayata kavuşabilirsiniz.