• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Koç Burcu

  • 1 Star
    Loading...

Yönetici Gezegeni: Mars
Element: Ateş
Kalite: Öncü
Uğurlu Sayıları: 1, 9
Gün: Salı
Uğurlu Taşı: Yakut
Renk: Kırmızı
Tarot kartı: İmparator
Hayvan: Koyun
Bitki: ıtır, hanımeli, pars zambağı
Kıymetli Taş: Elmas
Kıymetli Maden:Demir

Pozitif yönde Yanları: Öncülük ve serüven ruhu. Girişkenlik. Adam yönlendirme. Hedef belirleme özelliği. Yüksek Enerji. Engelleri aşabilme yetişi. Sınırlamalardan nefret. Liderlik. Dürüstlük. Hazır cevaplık. Canlılık. Negatif Yanları: Egoizm. Kararları yıkmak. Kendini öne sürmek, ileri-ye çıkartmak. Alaycı, isyankar. Sabırsız. Saldırgan. Hiddetli. Ani çıkışlar

Koç Takım Yıldızı (Astronomi)

Koç takım yıldızındaki başlıca yıldızlar, Shedar, Ruckbah ve Dat el Cursa’dır. İlk dekanatta, Cassiopeia, ortada Cetus, sonda ise Perseus yer alır.

Koç Burcu Bayanı Genel Özellikleri

Koç burcu hanımı hareketli, konuşkan ve girişimci yapısıyla dikkat çeker. Oldukça da esprilidir. Alımlı, atletik yapılı ve narindir. Eleştirmeyi ve hoşlanmadığı şeyleri kesinlikle dile getirir. Cemiyet içinde albeni ve farklılığıyla dikkat çeker.

Koç hanımı iş hayatında oldukça tutkulu ve idealisttir. Aklına koyduğunu kesinlikle gerçekleştirmek ister ve çizdiği yolda asla şaşmadan ilerler.Zamanı kullanmayı iyi bilir ve çalışkandır. Koç hanımı bilhassa içten ve sempatik tavırlarıyla dost çevresinde aranan keyifli bir dosttur. İçten içe birazcık tedirgin ve huzursuzdur. Kendisini fazlasıyla eleştiri eder ve hep bir yarış içerisindeymiş benzer biçimde kendiyle oldukca uğraşır. Dostlarına ve sevdiklerine oldukca ehemmiyet verir ve fazlasıyla fedakardır.

Duygusal yapısı oldukça duyarlı olduğundan negatif tenkitler onu fazlasıyla kırabilir. Evine ve ailesine oldukca düşkündür ve bu mevzuda da her mevzuda olduğu benzer biçimde mükemmeliyetçidir.

Devamlı hareketli olmayı seven Koç burcu hanımı boş zamanlarında da toplumsal aktivitelerde bulunmak, spor yapmak ve dostlarıyla zaman geçirmekten oldukca keyif alır.

Koç Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Koç burcu erkeği kendine güvenen, hareketli ve enerjik yapısıyla cemiyet içinde fark edilir. Otoriterdir ve otorite kurmaktan keyif alır. Dik başlıdır ve hata yaptığında bunu kabul etmek istemez ve egoist davranışlar sergiler.

Koç burcu erkeği özgürlüğüne fazlasıyla düşkündür. Dostları ve arkadaşları için yapmayacağı şey yoktur. İnsanlara yardım etmeyi ve onların sorunlarını paylaşmayı sever. Cömerttir ve maddi anlamda da özgür olmayı sever. Kendi işini oluşturmak ve yürütmek onlar için oldukca daha caziptir.Başkalarından buyruk almaktan hoşlanmaz.

Koç burcu erkeği incindiği süre oldukça kırıcı olur ve sözünü sakınmaz. Tenkitçidir, sert bir üslupla eleştirebilir. Ev hayatına ve ailesine oldukça düşkündür, fakat dışarıdaki yaşamını da fazlasıyla sever. Bu onun yerinde duramayan hareketli yapısından meydana gelmektedir. Daima kendini evinde rahat ve rahat duymak ister.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.