• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Alzheimer Nedir, Nasıl Ortaya Çıkar?

Alzheimer Nedir ?Alzheimer halk arasında bunama hastalığı olarak bilinir.

  • 1 Star
    Loading...

Alzheimer Nedir ?

Alzheimer halk arasında bunama hastalığı olarak bilinir. Alzheimer 50 yaş üstü yaşlı bireylerde sık görülen bir hastalıktır. Bu yüzden yaşlılık hastalığı olarak bilinir. Alzheimer olan kişilerde hafıza kayıpları yaşanır. Kendini ifade etme konusunda güçlük yaşar. Yaşlılık döneminde ortaya çıkan rahatsızlık çok yavaş ve sinsi ilerler. Yaşlılık öncesinde yaşanan hastalık hızlı başlar ve hızlı ilerler.

Alzheimer Sebepleri Nelerdir?

Alzheimer oluşum nedenleri henüz tespit edilemedi. Uzmanlar hastalıkta genetik faktörlerin etkili olduğu düşünülmektedir. Kadınlarda 45 yaş üstü hamilelik yaşamak rahatsızlığı tetikler. Beyin iltihabı hastalarında alzheimer görülür. Kafa bölgesine alınan darbeler ve enfksiyonlar alzheimer hastalığını tetikler. Psikolojik etkenlere bağlı olarak alzheimer ortaya çıkar.

Alzheimer Belirtileri Nelerdir?

Alzheimer hastalığı bunamaya benzer özellikler gösterir. Hastalık gizli ilerler. Hastalarda görülen en belirgin özellik kişinin kendini ifade etmede zorlanmasıdır. Kişi yer, mekan ve kişi isimlerini unutur. Alzheimer hastaları tahammül düzeyleri düşer. Kişi depresyon ruh haline bürünür. Geçmişini hatırlamakta güçlük çeker. Kişi geçici hafıza kayıpları yaşar. Alzheimer hastaları ciddi konuşma bozukluğu yaşar. Hiçbir şeyi önemsemez ve saldırgan bir yapıya kavuşur. Kişi dengesiz yemek yer obur hale gelir. Alzheimer hastaları yakınlarına bağımlı hale gelir. İlerleyen hastalık kişiye günlük işlerini bile yapamaz. Alzheimer hastalarında kişilik kayıpları yaşanabilir.

Alzheimer hastalığı nedir video?

ETİKETLER