• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

2019 Sonbahar Kış Gelinlik Trendleri

Bu yazımızda sizlere 2019 gelinlik trendleri,2019 prenses gelinlik modelleri,2019 gelinlik modelleri nasıl olacak

2019 Sonbahar Kış Gelinlik Trendleri
  • 1 Star
    Loading...

Bu yazımızda sizlere 2019 gelinlik trendleri,2019 prenses gelinlik modelleri,2019 gelinlik modelleri nasıl olacak, gibi sorularınıza net bir şekilde cevap vermeye çalışacağım.. En trend gelinlik modelleri ve tarzları sizlerle paylaşmaktan sevinç duyuyorum..

Lüx ve modernize edilmiş  sade çizgilerden ışıltılı işlemelere kadar, pelerinlerden pantolonlara daha önceki sezondan referans alarak çok daha kışkırtıcı ve ‘siz’ olan 2019 Sonbahar/Kış sezonu gelinlik trendlerine yakından bakıyoruz.

Ön Plana Çıkan İşlemeler

Gösterişli kristallerden rafine incilere ve podyumların en çok sevdiği payetlere, 2018-19 Sonbahar/Kış sezonu gelinlikleri işlemeler konusunda son zamanların en incelikli dönemini yaşıyor. Dilerseniz tercihinizi püsküllerden veya tüylerden yana da kullanabilirsiniz.

Naturel Minimalizm

Diğer yandan işlemesiz veya abartısız, fakat çizgisi ile gösterişli modelleri tercih edenleri kucaklayan bir trend de mevcut; ipeksi dökümlerden, vücudu saran deniz kızı kesimlerden ve hacimli eteklerden bir tutam sunan minimalizm.

Naturel Minimalizm

Naturel Minimalizm

Volanlı Fırfırlar

Omuzlardaki heykelimsi, 80’leri andıran detay olarak fırfırlar 2018-19 Sonbahar/Kış gelinliklerinde daha da hacimli. Nikah masasına yürürken veya ilk dansını ederken hareketlerinize ekstra canlılık kazandıracak bu detay, özellikle sade çizgileri heyecanlandırma konusunda da oldukça başarılı.

Volanlı Fırfırlar

Volanlı Fırfırlar

Kurdeleler ve Fiyonklar

Gelinlik tasarımcıları bu sezon, geleneksel bir süslemeyi alıp onu dramatik bir seviyeye çıkartarak fiyonkları hayatımıza sokuyor. Özellikle Naeem Khan’ın millenial pembesi, omuzları ve Viktor&Rolf’un heykelimsi serisi bu trendi en iyi karşılayan örnekler.

Kurdeleler ve Fiyonklar

Kurdeleler ve Fiyonklar

Havalı  Kemerler

Tasarımcılar 2018-19 Sonbahar/Kış sezonu gelinliklerinde beli ortaya çıkarmanın yeni ve enteresan bir yolunu buldu; kemerler. Öyle ki tasarımı tamamlayan kemere entegre edilen küçük çantalar, şıklığın yanında fonksiyonelliği de destekler nitelikte.

Havalı  Kemerler

Havalı  Kemerler

1970’lerin Anvelop Kesimi

Bohem 70’ler esintisi hazır giyim podyumları kadar gelinlik moda haftasını da etkisi altına aldı ve o dönemin kadın vücudunu en iyi gösteren modeli, trendler arasında kendine yer buldu. Zarif, kışkırtıcı ve rahat görünümleri ile anvelop kesim gelinlikler, 2018-19 Sonbahar/Kış döneminde evlenecek kadınlar için iyi bir alternatif.

1970’lerin Anvelop Kesimi

1970’lerin Anvelop Kesimi

Doğadan İlham Alan İşlemeler

Bu sezon büyülü yaprak motiflerinin, rüya gibi çiçeklere dönüştürülmüş canlı renkte boncukların ve taşların hayat verdiği işlemelerin sezonu olacak. Her ne kadar kış düğünleri iç mekanda gerçekleştirilecek şekilde organize edilse de, belki de kışın ortasında baharı yaşatmanın zamanıdır.

Doğadan İlham Alan İşlemeler

Doğadan İlham Alan İşlemeler

Havalı Pelerinler

Pelerinler bir süredir gelinliklerin vazgeçilmez aksesuarlarından biri olarak önce podyumda yürüyor, ardından askılara giriyor. Tasarımcılar bu parçayla oynamayı çok sevmiş olacak ki çizgileri biraz daha dramatikleştirmekten kendilerini alamamışlar. Özellikle Elie Saab’ın işlemeli yorumu her gelin için bir arzu nesnesine dönüşmeye aday.

Havalı Pelerinler

Havalı Pelerinler

Parçalar ve Katlar

Parçalı gelinlikler 2018-19 Sonbahar/Kış sezonunda etkileyici bir geri dönüş yapıyor. Gelinlik seçerken farklı parçaları bir arada kullanmak isteyenler için son derece özgürleştirici bu trend, uzun etek ile streç üst ve bol kısa üst veya bütünleşik bir ceket giymenize olanak sağlıyor.

Parçalar ve Katlar

Parçalar ve Katlar

İkinci Bir Elbise (Parti Elbisesi)

Daha az resmi ve geleneksel gelinlikleri bu sezon daha da rahatlatan trend, kuşkusuz, parti elbiseleri. Nikahın öncesinde ve sonrasında kendini daha rahat hissetmek isteyen kadınları bu sezon daha çok düşünen tasarımcılar, mini elbiseleri ile gelinleri dans pistinde daha uzun süre tutacak gibi görünüyor.

İkinci Bir Elbise (Parti Elbisesi)

İkinci Bir Elbise (Parti Elbisesi)

Güçlü Pantolonlar

Modanın güçlü kadın imajını destekler nitelikte podyumlardan inmeyen pantolon takımlar, gelinlik trendleri arasında da kendine yer buldu. Terzi ustalığı referansları kuvvetleri modellerin en iyi örneklerini Monique Lhuillier’in iyi kesim smokininde, EF2 by Elizabeth Fiilmore’nin kabarık-omuzlu-ceket-yüksek-belli-matador-pantolon takımında ve tabii ki Viktor&Rolf’un tulumunda görmek mümkün.

Güçlü Pantolonlar

Güçlü Pantolonlar

Ayrıksı Kollar

Bu trende ‘düşük omuzların gelinlikle yaşadığı evrim’ de diyebilirsiniz. Zira tasarımcılar halen gelinlerin omuzlarını ortaya çıkarmaktan büyük keyif alıyor, yine de tasarımlarına kol parçaları eklemekten kendilerini alamıyorlar.

Ayrıksı Kollar

Ayrıksı Kollar