• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

2018-2019 İlkbahar-Yaz Makyaj Modası

İlkbaharın coşkusunu yaşadığımız şu günlerde, bizi bekleyen yaz günlerine hazırlanırken, doğanın nasıl canlandığına hep birlikte şahit oluyoruz.

  • 1 Star
    Loading...

Yaz geldi ve birbirinden şık makyaj yapmak kadınlarımızın ilk işi oldu:) İlkbaharın coşkusunu yaşadığımız şu günlerde, bizi bekleyen yaz günlerine hazırlanırken, doğanın nasıl canlandığına hep birlikte şahit oluyoruz. Doğadaki değişimle beraber, bizlerde gerek giyimimizde, gerekse evlerimizde günün trendini yakalamak için gündemi takip ediyoruz. Bizde bugün sizler için, 2018-2019 ilkbahar-yaz makyaj modası rüzgârına göz gezdireceğiz.

Dönemin makyaj trendi nasıl farklılık göstermiş incelediğimizde, göz gölgelerindeki değişim dikkatimizi çekiyor. Bu sezon, göz gölgelerinin renklerine mor ve lacivert tonları ekleniyor. Ten renginize ve yüz hatlarınıza yakıştırdığınız takdirde, bu tonları gölgelemelerinizde kesinlikle kullanmanızı öneriyoruz. Mor rengi sadece gözlerde değil, dudak boyası rengi çeşitlemesinde de görüyoruz. Hazır dudak boyası renklerinden bahsetmişken, turunculardan bahsetmeden geçemeyeceğiz. Görünen o ki, sezon bize oldukça iddialı dudaklara şahitlik edeceğimizi gösterecek.

 

2018-2019 ilkbahar-yaz makyaj modası gündeminin bir diğer seçeneğini doğal görünümlü makyajlar oluşturuyor. Tabi doğal görünümlü makyajdan ne anladığınız çok önemli. Burada bahsedilen; solgun, silik bir yüzden ziyade, canlı, sağlıklı görünen, bebeksi ciltlerin ön plana çıkarılmasıdır. Ayrıca doğal görünümlü makyajınızı yaparken, kirpiklerinizi vurgulamayı da unutmamalısınız. Bu sezon, üst kirpikler yanında, 60’lı yıllarda olduğu gibi, alt kirpiklerde ön plana çıkarılıyor.

Makyajımızın olmazsa olmazı, sürmeleri incelediğimizde, Retro ve modern tarz dikkatimizi çekiyor. Kalın çekilmiş sürmelerde, kedigözü olarak tasvir ettiğimiz şekiller yanı sıra, Retro tarzın şekli olarak gösterilen grafik biçimli sürmelerde, ilkbahar-yaz döneminin modelleri arasında yer alıyor.

Kaşlarımız nasıl bir değişim görecek merak ediyorsanız, kaşlarımız kalın ve doğal görünümünü muhafaza edecek. Burada belirtmeliyiz ki, kalın kaşlar sizi olduğunuzdan daha genç bir ifadeye sahip kılar.

Sizde verdiğimiz bilgiler ışığında, yazın coşkusunu, ışıltısını yüzünüze yansıtabilir ve güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Makyajınızı yaparken, kendinize yakışan doğru renkleri tercih etmeyi lütfen unutmayın.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.