• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

1 Haftada 5 Kilo

1 Haftada 5 Kilo vermek çok kolay aslında.Uygulayacağınız diyet, spor ve özel formüller yardımıyla 1 haftada 5 zayıflamanız mümkün.

  • 1 Star
    Loading...

1 Haftada 5 Kilo vermek çok kolay aslında.Uygulayacağınız diyet, spor ve özel formüller yardımıyla 1 haftada 5 zayıflamanız mümkün. Bilhassa düğün şeklinde özel davetlere katıldığınızda daha fit bir görünüm kazanmanızı elde eden bu diyet ne olursa olsun spor ile desteklenmelidir. Bu son dönemlerde oldukça popüler hale gelen şok rejimler insan sağlığını negatif etkilemektedir. Oysa birçok uzman diyetisyen tarafınca tavsiye edilen 1 haftada 5 kilo verdiren diyet sizi bir taraftan kısa sürede zayıflatırken öteki taraftan sağlığınızı da korur.

Her Gün Spor Yapmak Şart
Kısa sürede kilo verebilmek, yani hızlı zayıflama sadece hızlı bir şekilde zayıflatan diyet listeleri uymakla başarılması mümkün değildir bunuda unutmamak lazım. Günlük yaktığınız kalori günlük aldığınız kalori miktarından daha çok olması zayıflamanızı kolaylaştırır. Bundan dolayı sevdiğiniz bir sporu, yüzme, koşu, dans, plates ya da yoga yapabilirsiniz. Evde yapacağınız egzersiz hareketleri ile bölgesel zayıflama sağlayabilirsiniz. Geceleri uyumadan önce 30 dakika kadar açık havada yürüyüş yapmak metabolizmanızı gece süresince canlı tutacaktır. Spor yaparken ter ile vücuttan toksinlerin atılmasını ve kan akışını hızlandırarak yağ yakışını sağlayabilirsiniz.

ilgili içerik Diyet Listesi

Özel Formüller Kilolardan Kurtulmanızı Hızlandırır
Kısa sürede vücuttaki yağları yakmak ve biriken ödemi atmak için ergonomik formüller uygulayabilirsiniz. Diyet zamanı sabahları erken kalkın ve güne bir bardak ılık suya yarım limonun ve 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyip içerek başlayın. Metabolizmanızı hızlandıracak olan bu su ile gün boyu enerjini koruyabilirsiniz.

Tarçından Faydalanın
İştah kesici özelliği yardımıyla daha azca yeme isteği hissetmenizi sağlayan tarçın yardımıyla diyet yaparken zorlanmayacaksınız. Ara öğünlerde içtiğiniz süt, çay ya da suyun içine 1 tane çubuk tarçın eklediğinizde kendinizi uzun süre tok hissedersiniz. Kan şekerini dengede tutan tarçın tatlı krizleri yaşamanızı önler. Kendinizi gün boyu enerjik hissedersiniz. Spor yaptığınızda yorgunluğa karşı vücut direncini korur.

Bitki Çayları Tüketin
Kısa sürede zayıflamanın yollarından biri bitki çaylarının metabolizmayı hızlandırıcı etkisinden yararlanmaktır. Yeşil çay metabolizmayı uyaran en öneli bitkidir. Bundan dolayı öğün aralarında bol miktarda yeşil çay tüketmek enerji düşüklüğü yaşamanızı engeller. Böylece diyet yaparken yorularak günlük işlerinizi dikkatsizlik etmenize gerek kalmaz. Ek olarak bu rejimi kış aylarında yapıyorsanız adaçayı, ıhlamur, kuşburnu çaylarından yararlanabilirsiniz. Günün yorgunluğunu atmak için uyumadan ilkin melisa ve papatya çayı içmek güne dinlenmiş bir halde uyanmanız için sizi hazırlar.

Ara Öğünleri Atlamayın
Bir hafta süresince erken kalkın ve kahvaltıyı asla dikkatsizlik etmeyin. Sabah, öğle ve akşam öğünleri içinde geçen sürede minik atıştırmalıklar kan şekerinizin düşmesini önler. Ara öğünlerde porsiyonu minik fakat besleyici değeri yüksek besinlerin tüketilmesi faydalıdır. Ufak bir kase yoğurt, 1 bardak süt, bitki çayları, 1 tane mevsim meyvesi tüketilebilir. 4-5 tane ceviz, badem, fındık, kuru kayısı, kuru erik, kuru üzüm yenilerek hem açlığınızı bastırabilir hem de vücudun enerjisini koruyabilirsiniz. Verdiğiniz kiloları geri almamak ve kilonuzu uzun süre korumak için dengeli beslenmeyi ve sporu yaşam biçimi haline getirmelisiniz.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

İlk 3 Gün
Sabah
Limonlu Su ( 1 bardak )
Haşlanmış patates ( 2 tane )
Öğle
Yoğurt ( 1 kase )
Haşlanmış patates ( 2 tane )
Akşam
Ayran ( 1 bardak )
Haşlanmış patates ( 3 tane )

4. GÜN
Sabah
Meyve ( Sınırsız )
Öğle
Ayran ( 1 bardak )
Haşlanmış patates ( 2 tane )
Akşam
Izgara tavuk ( 200 gram )

5. GÜN
Sabah
Meyve ( Sınırsız )
Öğle
Haşlanmış patates ( 2 tane )
Akşam
Izgara balık ( 200 gram )

6. GÜN
Sabah
Meyve ( Sınırsız )
Öğle
Haşlanmış patates ( 2 tane )
Akşam
Izgara kırmızı et ( 200 gram )

7. GÜN
Sabah
Simit ( 1 tane )
Şekersiz çay ( 1 fincan )
Öğle
Haşlanmış patates ( 2 tane )
Akşam
Sebze yemeği ( 1 tabak )
Yoğurt ( 1 kase )